СБУ попереджає! “Вагончики” Ханатова, та яка роль Нацполіції в Луганській області, в цій скандальній історії?

Місто Попасна Луганської області і селище Гостомель Київської області ніколи раніше не були Місто Попасна Луганської області і селище Гостомель Київської області ніколи раніше не були пов’язані- ні як міста побратими з дружніми обмінами і стосункам, ні в інформаційному плані. Але протягом останнього року у цих громад з’явилося дещо спільне- керувати громадами стали військові адміністрації, а чиновники-військові цих адміністрацій закерувались в громадах так, що з’явився ланцюжок з непреємними корупційним окрасом і по деяких ознаках причетними до цього (к цьому) виявились поліцейські з Луганщини.- ні як міста побратими з дружніми обмінами і стосункам, ні в інформаційному плані.

Далі детальніше редакція ZARAZ.INFO розповість все по порядку, як кажуть розкладемо все по поличках.

Гостомель

5 червня 2022 року Бюро економічної безпеки України повідомило, що детективи Територіального управління БЕБ у Київській області спільно із Київською обласною прокуратурою викрили схему привласнення бюджетних коштів посадовцями Гостомельської селищної військової адміністрації на суму 5 млн грн. Різні ЗМІ України розтеражували цю новину, у т.ч. і редакція сайту ZARAZ.INFO, але ми журналісти і гадки не гадали, що ця новина буде пов’язана якось з Луганською областю.

До заяви БЕБ України редакція Bihus.Info проводила власне журналістське розслідування щодо зловживань чиновниками Гостомельської СВА і ввечері 5 червня оприлюднили відео “ДНРівець, священник і пенсіонерка: кому довірили відбудову Гостомеля”. І в цьому відео засвітили всіх підрядників, яких щедро одарили бюджетними коштами гостомельські чиновники.

Скріншот з відео Бігус.Інфо

Ланцюжок: ГУ НП в Луганській області- ТОВ «БЕРЛС ОПТІ»- Гостомельска СВА

Цікаво те, що на одного з підрядчиків ТОВ «БЕРЛС ОПТІ»  звернули уваги читачі/коментатори фейсбук і сторінки сайту ZARAZ.INFO у фейсбук, які вказали що це підприємство є постачальником товарів у листопаді 2022 року для ГУ НП в Луганській області. Вивчивши деталі цієї закупівлі, ми опублікували статтю “Герої «корупційного фронту» з ГУ НП Луганської області закупили генератори і газові балони в 3-8 разів вище ринкових цін“, де пояснили читачам, що чиновники ГУ НП Луганської області так би мовити дало першу путівку в успішний бізнес “бюджетного дерибану” цього новостворенного у липні 2022 року підприємства зробивши закупівлі генераторів, газових балонів і бензопил на загальну суму 185435 грн, при цьому ймовірно заробивши собі кеш на ймовірному завищенні цін закупівлі в 3-8 разів.

Скріншот з clarity-project.info

У Гостомелі створене у липні 2022 року, як виявилось многопрофільне за діяльністю (!!!) ТОВ «БЕРЛС ОПТІ», як пиріжки наліпило на початку 2023 року собі 43 різних (ремонтно/будівельних) бюджетних контрактів на загальну суму 11877870 грн.

Гостомель- Попасна- Національна поліція- СБУ- ЗМІ – “Ху-із-Ху

(Або про схеми, пов’язані корупційними ланцюгами, які можуть давати збій, силовиків і де тут ЗМІ)

Мешканці Луганщини обізнані у скандалі, що розгорівся в травні цього року, з бажанням начальника Попаснянської місцевої війскової адміністрації Миколи Ханатова закупити 15 «вагончиків» за 15-ть лимончиків.

Бажання «Ханатова і К» витратити 15 мільйонів грн бюджетних коштів на незрозумілі і невиправдані начасною потребою придбання пересувних модульних будинків викликало бурхливі обговорення в соцмережі фейсбук, з негативними коментарями на адресу чиновників і Ханатова.

Скріншот з сторінки в фейсбук Попасна.Сіті/ Попасна.City у прямому етері проводе зустріч з начальником Попаснянської військової адміністрації Миколою Ханатовим.

Редакція сайту Попасна.Сіту (у особі Ярослава Нестеренка), яка, як і «Попаснянський весник», роками харчувалася з бюджету громади, 18 травня 2023 р. намагалася невдалим 30- хвилинним відосиком «виправити громадську думку», але і вони задались основним питанням: «навіщо зараз купувати 15 житлових модульних будинків за 15 млн грн?» Блогер-пенсіонер Григорій Пригеба виказав свої окремі критичні блискавки з вимогою до начальника Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора «разогнать всю эту шоблу«(дивіться відео нижче).

https://youtu.be/THciuFfqA2k

Відео в ютуб Г. Пригеби/ ЛУГАНЩИНА ПОТРЕБУЄ РІШУЧИХ ЗМІН. Як заробляють на ПЕРЕСЕЛЕНЦЯХ

“Тортиком” до цієї історії є те, що саме ТОВ «БЕРЛС ОПТІ» вимальовується, як переможець з постачання цих 15-ти “модульних житлових будинків” за 14,2 млн грн для Попаснянської МВА, а вишенькою – що є ознаки лобіювання цієї угоди луганськими поліцейськими! Не вірите- розглядаємо деталі далі!

Попаснянською МВА торги із закупівлі «Житловий модульній будинок (без шасі), 15 одиниць» були оприлюднені 02.05.2023, з кінцевим строком подання тендерних пропозицій 10.05.2023. Тобто було надано всього 8 днів для підготовки в данному випадку дуже складної тендерної документації, оскільки попаснянські чиновники вирішили закупити не однакові будинки, а різної площі і зі специфічними вимогами вочевидь заточеними під свого переможця.

Наведемо два приклади «заточенних під свого переможця вимог«: 1) будинки повинні бути – 4 одиниці по 27м2, 5 одиниць по 37м2, 5 одиниць по 45м2, 1 одиниця – 75м2 (це мабуть для Ханатова?). На розробку техдокументації одного виду/розміру будинку потрібен час, а чотирьох – ще більше (і достатньо для цього 8 діб); 2) покрівля і зовнішнє оздоблення стін повинні бути від виробника зі Словаччини. А чим словацький профлист, якісніше інших виробників (наприклад із Туреччини), і чи не є це корупційним лобіюванням виробника/представника із цієї країни?

Заявки про участь в торгах подали три учасники: 1) ТОВ “Завод модульних споруд Кривий Ріг” з найменшою ціновою пропозицією – 11 860 000,00 грн; 2) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “УКРСПЕЦСЕРВІС” – 13 930 000,00 грн; 3) з найвищою ціною ТОВ “БЕРЛС ОПТІ” -14 201 191,00 грн.

Далі учасники почали різну узгоджувальну/оскаржувальну переписку з Замовником. Оголошення результатів торгів відтерміновується і листом від 11.05.2023 р. у справу втручається Управління стратегічних розслідувань в Луганскій області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, яким вказує на недоліки в тендерній документації всіх трьох учасників і рекомендує «розглянути питання щодо прийняття рішення відхилення пропозицій учасників».

Нібито все правильно, але в щирості цього документу установити закон, у нас є сумнів:

  • лист то з рекомендацією, а не з забов’язанням;
  • у листі не зазнечені наслідки для суспільства і бюджету у разі ухвалення рішення на користь кого-небудь;
  • у листі висунуто дуже багато зауважень стосовно учасника №1 ТОВ «Завод модульних споруд Кривий Ріг», у т.ч. вказується на «недолік» – на те, що учасник пропонує, як альтернативу словацькому профілю, профіль турецького виробника, з тими самими характеристиками;
  • стосовно 3-го учасника ТОВ «БЕРЛС ОПТІ» поліціянти відкопали недоліки, які можна усунути протягом максимум двух годин – не надано завіреного належним чином витягу з реєстру платників податків і копії паспорта з довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду (дивіться скрін листа нижче).
  • І головне, якщо ви в листі всього-навсього рекомендуєте начальнику Попаснянської МВА Ханатову не купувати «вагончики» у т.ч. у ТОВ «БЕРЛС ОПТІ», то чому ГУ НП в Луганській області першим здіснило у цього учасника закупівлю товарів за завищеними цінами з корупційними ознаками?
  • Не треба розповідати суспільству, що ГУ НП в Луганській області і Управління стратегічних розслідувань в Луганській області то є різні речі – над вами один вертикальний дах у особі Міністра МВД, а якщо ви умовно різні, то проведіть розслідування, як ГУ НП в Луганській області першимздіснило закупівлю товарів за завищеними цінами з корупційними ознаками у ТОВ «БЕРЛС ОПТІ» і повідомте про результати суспільство! І як суспільству після цього довіряти Національній поліції, МВС і оцінювати цей лист? Виправленням корупційних помилок, чи бажанням погратися в корупцію знову таким способом?

Скріншот листа Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідуваннь Нацполіції України

Ну і роздинкою нашого журналістського розслідування для читачів буде лист Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях начальнику Попаснянської МВА Сєвєродонецького району Луганської області Миколі Ханатову, в якому співробітники цього відомства розжовують «Ханатову і К», забажавшим роздерибанити бюджет Попасної на чергових 14, 2 млн грн таким «пришелепкуватим способом». У листі сбушники прямим натяком вказують на ТОВ «БЕРЛС ОПТІ», яке «засноване у липні 2022 року та взагалі не виконувало договори для засновників» і що ціна 1 кв. м модульного житла може бути ЗНАЧНО дорожче, ніж капітального житла. А далі розтлумачують «Ханатову і К» до чого може призвести така невиважена і не обговорена у суспільстві і серед експертів забаганка «купити, аби щось купити за бюджетні кошти».

Скріншот листа СБУ

На останок, самою малесенькою родзиночкою в нашому оповіданні є інформація з Прозоро, що з 16 травня чиновники “Ханатов і К” зависли з прийняттям рішення, що ТОВ “БЕРЛС ОПТІ” – “Очікує рішення” (дивіться нижче скріншот від 07.06.2023р.)

Скріншот з Прозоро

Сподіваємось, що наше журналістське розслідування заб’є додатковий цвях – щоб чиновники Попаснянської МВА не прийняли рішення, а витратили ці кошти на більш щось корисне і потрібніше для мешканців місцевої громади, тим більше, що в травні Вчителі-переселенці з Попасної стосовно намагання Ханатова призупинути навчальний процес і залишити освітян без заробітку колективно звернулись до можновладців. Питання кадрової політики і витрат бюджету на незрозумілі для суспільства забаганки чиновників на теренах Луганщини до керівника Луганської ОВА А. Лисогора залишається відкритим.

А завершити цю доповідь доречно буде словами журналіста «Бігус.Інфо» Олексія Ярильченка, з журналістського розслідування якого і потягнувся корупційний ланцюжок від Гостомеля до Попасної (а тепер, можливо, і в зворотньому напрямку), звертаючись до всіх луганських (і України) чиновників, які засіли в Луганській ОВА і нижче вибудовуючих схеми: «Не можна будувати настільки потворні схеми навколо відбудови зруйнованого житла, зруйнованого страшною війною та окупацією. Для мене це щось на кшалт мародерства, настільки ж огидно… Яким по фіналу буде масштаб муток і розкрадань? І невже ніхто з посадовців не розуміє, наскільки це низько і соромно. Не дуже вірю, але принаймні дуже сподіваюсь на те, що це можна припинити. Ми продовжимо слідкувати і розповідати про схоже і вам, і правоохоронцям. Кілька слів для посадовців: припиніть це робити, я серйозно. Весь світ зараз дивиться на нас та приймає кожного дня рішення чи давати нам гроші та озброєння, чи ні. Я впевнений, що подібні історії не підуть на користь. А на цьому все. До зустрічі…» (дивіться нижче відео).

Відео Бігус.Інфо / ДНРівець, священник і пенсіонерка: кому довірили відбудову Гостомеля

***

Читайте по темі: Як чиновники Лисичанської ВА купівлею буржуйок вирішили перевершити мультіплікаційного героя (ВІДЕО)

З підозрою на корупційний кеш в 1,5 млн грн УЖКГ Лисичанської МВЦА вже майже купило два китайских фургончика за 5,34 млн грн у підприємства, яке вже засвітилось серед розслідуваннь Бігус.Інфо

Автомобіль за 2 млн грн забажало купити керівництво Сєвєродонецької райдержадміністрації, коли в районі закривають школи з подібним річним бюджетом

Как чиновники Сватово втридорога покупали квартиры детям-сиротам

***

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *