Світовий банк і донори виділили додаткові кошти на відновлення

Згідно з угодою, Україна отримає додаткове кредитне фінансування у розмірі 500 млн доларів США, яке гарантує Велика Британія.

Про це повідомляють в Мінреінтеграції

Це фінансування становитиме частину проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні». Загальний обсяг фінансування, забезпеченого гарантією Великобританії, становитиме 2 млрд доларів США.

Ці кошти будуть направлені на різні соціальні потреби, зокрема на виплату заробітної плати рятувальникам та вчителям, виплату пенсій, підтримку малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, одиноких матерів, а також на оплату медичних послуг у межах програми медичних гарантій.

Також під час конференції було укладено меморандуми з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо підтримки української енергетики на суму 600 млн євро. ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго» та НАК «Нафтогаз» отримають ці кошти.

Зокрема, ЄБРР нададуть допомогу у відновленні та модернізації гідроелектростанцій з метою підвищення їх надійності й ефективності. Також планується розробка дорожньої карти щодо реконструкції гідроелектростанцій після звільнення території Каховського водосховища.