Якщо ворог не добив- стосовно біженців з Попасної морально довершити справу намагається “Ханатов і К”

Після того, як у минулому році мешканців Попасної фізично били снарядами, ракетами і градами вороги, потому рік морально вирішили добити не погані хлопці із рашки, а свої- чиновники. Далі редакція ZARAZ.INFO розповість все з фактичними доказами.

Скріншот/ звернення вчителів м. Попасна до редакції ЗАРАЗ.ІНФО.

На прикінці травня цього року до редакції ZARAZ.INFO звернулась група вчителів з проханням “чи можемо ми звернутись до вас задля допомоги розголосу справи стосовно закриття наших шкіл. Звільнення вчителів без жодних виплат» (дивіться скріншот) і надіслали своє колективне звернення з 36-ма підписами, яке ми оприлюднили 30.05.2023 в публікації “Вчителі-переселенці з Попасної стосовно намагання Ханатова призупинути навчальний процес і залишити освітян без заробітку колективно звернулись до можновладців” разом з розпорядженням начальника Попаснянської міської війскової адміністрації М. Ханатовим, яке не було оприлюднено (!!!) на сайті Попасняської МВА.

Скріншот з сайту Попаснянської МВА від 28.05.2023 про відсутність Распорядження №30 від 18.05 2023 начальника ПМВА

Також до редакції надійшло колективне звернення від батьків дітей, яке ми також опублікували в статті “Діти флешмобом, а батьки колективним зверненням виступили проти закриття Попаснянського ліцею №24 чиновниками «Ханатовим, Лагутіною і К?»

Юридична не законність розпорядження №30 від 18.05.2023 Ханатова в фактах

Начальник Попаснянської міської війскової адміністрації Микола Ханатов видав Розпорядження №30 від 18.05.2023 «Про призупинення навчального процесу в окремих закладах загальної середньої освіти Попаснянської міської територіальної громади на час дії воєного стану» (дивитись тут). Розберомось з юридичною (Не?) законністю/легитимністю цього “нормативного акту”.

Питання №1

Розпорядження №30 від 18.05.2023 з моменту його підписання не оприлюднено на сайті Попасняської МВА, що є порушенням ст.15 закону України “Про доступ до публічної інформації“. Тобто воно, як нормативний акт загальної дії, не доведено до суспільства- мешканців громади.

А якщо суспільство за нормативний акт не знає (не повідомлено), то може його і не виконувати, тому що виконувати нічого- не знають що виконувати?! Ось так може трактувати кожен громадянин не оприлюдненний нормативний акт. А щодо того, що цей акт нібито був розповсюджений “по рукам” і “соцмережам” (спритним громадським активістом С. Чубом- ред.), то згадайте всім відому аксіому, що закони (як і Укази Президента) вступають в силу тільки після їх оприлюднення на певних інформаційних ресурсах, хоч до цього суспільство знає про їх прийняття. В нашому випадку, що чиновник “законо-вершитель” Попаснянського штибу – має більше влади за Президента і Верховної ради?

З цього приводу в телефонній розмові журналіст ZARAZ.INFO задав питання начальнику Попасняської МВА Микола Ханатов (наполягаємо послухати повний коментар “без виривання контексту” у відео нижче).

Журналіст: Скажіть чому розпорядження не було опубліковано на сайті Попасняської МВА?

Ханатов: Тому що зараз дія воєнного стану і ці розпорядження публікувати не потрібно. Але ж ви бачили, що воно було опубліковано в соцмережах.

Журналіст: Тривайте, в соцмережах це громадський активіст опублікував (С. Чуб- ред.). Але дане розпорядження не чипляло якісь війскових секретів, воно публічної дії, наприклад у вас на цьому сайті є розпорядження опубліковане в травні стосовно бюджета. В чем секрет цього розпорядження, в ньому ж не написано, що для службового виокристання?

Ханатов: Якщо був би якийсь секрет ви його не побачили, то що активіст опублікував, я не бачу в цьому проблеми.

Нагагадаємо п.10 ст.10 закону «Про правовий режим воєнного стану» інформаційно обмежує дію закону “Про доступ до публічної інформації” тільки у двух випадках: 1) звільняє чиновників оприлюднювати проекти нормативно-правових актів “за 10 робочих днів до дати розгляду”; 2) не публікувати “перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення”.

Тому тількі на підставі не оприлюднення нормативного акту- любий мешканець місцевої громади в суді докаже юридичну недійсність такого документу.

До речі після нашого спілкування по телефону с Ханатовим, стосовно не законно не оприлюдненного Розпорядження №30, на сайті Попаснянської МВА оприлюднено нове Розпорядження «Про призупинення дії розпорядження начальника Попаснянської міської військової адміністрації від 18.05.2023 року № 30» від 30.05.2023 № 41.

Питання №2

В резулятивній частині (або абз.2 стор.1) Розпорядження №30 вказано, чим керується начальник мотивуючи видачу свого розпорядження, але не вказано на підставі чого виникла необхідність створення цього нормативного документу, наприклад – вказівки, розпорядження “зверху” (районної, обласної ВА, міністерства освіти) або експертного заключення/висновку відділу освіти, управління фінансів, юридичного видділу, загальних сборів вчителів і т.і.

Хто-небудь з читачів (включно з автором документу) може пояснити формуліровку: “у зв’язку з приведенням мережі освітнІх установ у відповідність до фактичного стану здійснення навчального процессу“? Якась товтологія. Вибачте, але ми цю фразу розуміємо/читаємо на рівні гумору “95-го кварталу”: навіщо приводити освітні установи до фактичного стану, коли вони і так в ньому? Чи то, так головний комік країни сміється над нами вустами попасняського клерка, якого призначив на цю посаду?

Скріншот/ сторінка 1 Розпорядження №30 від 18.05.2023 начальника Попаснянської МВА

Коментар чиновника

Журналіст: Хто ініціатор цього розпорядження?

Ханатов: Ініціатор цього розпорядження брак коштів. Дивіться нам для утримання шести закладів Попаснянської громади по разрахунку бухгалтерії відділу освіти необхідно 30 млн грн. В звязку з тим, що кількість дітей зменшилась на значну кількість, нам субвенція з державного бюджету на освіту виділена тільки 24 млн грн, тобто не вистачає 6 млн грн, щоб утримати ці всі заклади. Тому пропрацювали з кожним закладом, подивились в кого найменший відсоток збереження учнівського контингенту і через це було прийняте таке рішення. Але ми знаємо, що є певні зміни, проекти змін в деякі законодавчи документи, також ми шукаємо додаткових коштів, щоб всеж таки сберегти всіх вчителів. І можливо, можливо це ще не точно, буде це розпорядження, як ви назвали призупинене тимчасово на час пошуку додаткових варіантів виходу з сітуації.

Журналіст: Тобто ви хочете сказати, що бюджет громади міста Попасної не отримував кошти на заробітну плату вчителів, що державна субвенція не перерховується, що вчителям не має коштів?

Ханатов: Я шо хочу сказати, то я і хочу сказати. Я повторюю, що я вже сказав. Гроші ідуть, нараховуються по формулівід кількості дітей. У нас було учнів 1700, а зараз учнів 1100 і субвенція дається по формулі з розрахунку на учня. В звязку з тим, що кількість учнів зменшилась відповідно і зменшилась освітня субвенція, а кількість вчителів залишається такою ж самою. Тому ціх коштів не вистачає.

(Слухайте повний коментар “без виривання контексту” у відео нижче).

Питання №3.

Цитата із п.1 Розпорядження: “Зобовязую: Призупинити навчальний процесс…”.

Тобто без оприлюднення Розпорядження, безпідставно, з незрозумілим тлумаченням “у звязку” і керуючись ОБМЕЖЕНИМИ законом наданими повноваженнями начальник Ханатов вказує: “Зобовязую: Призупинити навчальний процесс…”? А на який термін- не вказано ні де в документі! Тобто назавжди?

Законодавець вокористав слово “призупинити” стосовно трудових відносин під час воєнного стану і ми ще це окремо розглянемо далі. Щоб розібратися з юридичною легітимністю і дефеніцією слова “призупинити” в нашому випадку, то треба звернутися до юристів і різних юридичних монографій, типу “ЮРИДИЧНА ТЕРМІНОЛОГІЯ: ПОНЯТТЯ, ОСОБЛИВОСТІ, ВИДИ” Маріани Любченко (Національний юридичний універсітет ім. Я. Мудрого).

Питання №4.

Розглянемо зараз найголовніше порушення норми закону, яке оголошено в Розпоряджені №30 від 18.05.2023 начальника Попаснянської МВА М. Ханатова.

В пункті 3 цього разпорядження вказано: “Начальнику відділу освіти, культури, молоді та спорту Олені Лагутіній, директорам Анатолію Гупалу, Наталії Ксенофонтовій вжити заходів щодо призупинення дій трудового договору з працівниками закладів, вказаних у пункті 1 цього розпорядження, що обумовелно неможливістю подальшого забезпечення працівників закладів, вказаних у пункті 1 цього розпорядження, роботою у порядку, встановленному статтею 13 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану“.

П.1 ст. 13 вище названного закону вказує: “Призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи“..

Але стосовно норми дії цього закону фахівці Східного міжрегіонального управління Держпраці роз’яснюють, що відповідно до статті 13 Закону № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136) призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

Для призупинення дії трудового договору необхідна наявність двох умов:

1) роботодавець не може забезпечити працівника роботою;

2) працівник не може її виконувати.

Якщо не виконується хоча б одна із зазначених умов, то немає підстав, щоб призупиняти трудовий договір!!!

Довідково пояснемо. Норма ст.13 вище названного закону може бути застосована у відношенні, наприклад якогось комунального підприємства. Для прикладу в КП ЛКСП “Лисичансьководканал” призупинили дії трудового договору з деякими робітниками законно, оскільки слюсар в евакуації фактично не може виконувати свою роботу з ремонту водопроводів, а підприємство не може забезпечити його такою роботою. В ситуації з вчителями така норма не може бути застосована- вони фактично по Зуму/Скайпу навчали учнів, а ліцей/відділ освіти/ Попаснянська МВА могли їх забезпечити роботою до цього конфлікту, тим паче що дістанційне навчання лобіювало/впроваджувало Міністерство освіти (у т.ч. і під час карантину).

Скріншот/ сторінка 2 Розпорядження №30 від 18.05.2023 начальника Попаснянської МВА

***

Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, в якому, зокрема, зазначається:

  • інформація про причини призупинення, у тому числі про неможливість обох сторін виконувати свої обов’язки;
  • спосіб обміну інформацією;
  • строк призупинення дії трудового договору;
  • кількість, категорії та прізвища, ім’я, по батькові (за наявності);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) відповідних працівників;
  • умови відновлення дії трудового договору.

Наказ (розпорядження) про призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавець подає для погодження до військової адміністрації, яка здійснює свої повноваження на відповідній території (військові адміністрації населених пунктів та районні військові адміністрації, а за їх відсутності – обласні).

Чи були видані відповідні накази?

Відшкодування заробітної плати, гарантійних і компенсаційних виплат працівникам за час призупинення дії трудового договору в повному обсязі покладається на державу, що здійснює збройну агресію проти України.

Питання №5.

Чому начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Олена Лагутіна, директори ліцеїв Анатолій Гупал (№25), Наталія Ксенофонтова (№24) на протязі 12 днів до видачи нового розпорядження “Про призупинення дії розпорядження №30…” не виконали разпорядження начальника Ханатова і не видали відповідні накази?

Є два варіанти відповіді. Перший: або вони порахували, що цей документ некчемний- не має юридичної сили, але тоді вони повинні звернутися до вищого керівництва району (Р.Власенко) і області (А. Лисогор) про незаконність Розпорядження №30 і невідповідність Ханатова займаній посаді. Другий: ці підлеглі, “забили” на виконання Розпорядження свого керівника, але в такому випадку Ханатов повинен ставити питання про покарання/звільнення своїх підлеглих. А якщо цього не та, не інша сторона не зробить, то тоді кадровими питаннями в Попасній повинні зайнятись голова Сєвєродонецької РДА Р. Власенко і голова Луганської ОДА А. Лисогор згідно своїх обовязків і повноважень (керівницьтва і контролю).

Питання №6.

В цьому розповсюдженому в соцмережі “гуляй-документі” не вказано, хто повинен здійснювати контроль за виконанням Розпорядження №30?

Питання №7.

А з ким погоджено таке впливове за своїми негативними наслідками на мешканців громади Розпорядження №30 ? На документі цього не зазначено! Ми спитали деяких чиновників Попаснянської міської війскової адмінстрації.

Коментар начальника Попаснянської МВА М. Ханатова

Журналіст: А з ким розпорядженя було погоджено?

Ханатов: Розпорядження погоджуться згідно нашого положення, воно готується спочатку начальником відділу освіти і погоджується з управлінням фінансів, з юристом, тобто є перелік посадових осіб з якими погоджується.

Журналіст: Скажіть точно з ким данне розпорядження було погоджено? З Лагутіною, начальником відділу освіти, культури, молоді і спорту було погоджено?

Ханатов: Воно не то що погоджено, воно готується разспорядження (начальником відділу освіти- ред.).

Журналіст: З юридичною службою було погоджено?

Ханатов: Було погоджено!

Журналіст: А з фінансовою?

Ханатов: я тільки, що вам сказав, що всі службиґ, а ви мене запитуєте. Ви що тролите, мене чи що?

Журналіст: Ні я уточнюю.

Ханатов: Все що я кажу, все відповідає 100 відсотків дійсності, я ж не граюсь.

А тепер увага! Порівняйте відповіді Ханатова з коментарем начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту Попасняської МВА О. Лагутіною і зробіть для себе висновники де правда, а де брехня.

Журналіст: Хочу задати питання, стосовно розпорядження №30 від 18.05.2023 начальника Попасняської МВА. Стосовно вчителів і шкіл/ліцеїв. Ви готували це розпорядження?

Лагутіна: Це звідки у вас такі відомості, що я його готувала?

Журналіст: Я питаю ви готовили, чи ні?

Лагутіна: Там розпорядження підготовлено юристом і підписано начальником військової адміністрації. Наразі сьогодні була нарада, можливо після якої буде це розпорядження призупинено тимчасово. Тому в нас дуже багато роботи і дуже багато відповідальності за те що ми там призначаємо когось, чи скорочуємо, ще якісь процеси відбуваються.

Журналіст: А ви готували це розпорядження, чи ні?

Лагутіна: Я ще раз повторюю, його готував юрист війскової адмінстрації.

Журналіст: А ви погоджували це розпорядження?

Лагутіна: Вони зі мною спілкуються, звичайно.

Журналіст: Не має вашого погодження на цьому розпорядженні?

Лагутіна: Погодження не має.

Журналіст: Свій підпис ставили чи ні?

Лагутіна: В нас не має таких правил, щоб ставити на розпорядженні свій підпис, або погоджувати начальником відділу. Розпорядження приймається односібно начальником війскової адміністрації.

Журналіст: А як ви вважаєте таке розпорядження законне, не законне? Прокоментуйте.

Лагутіна: Все в рамках закону відповідно законодавчих актів, це однозначно. Якщо стосовно закону. Я ж кажу ні чого протизаконного не відбувалось.

Виконуючий обовязки начальника відділу управління персоналом та правової работи (головний спеціаліст з питаннь запобігання та виявлення корупції) Попасняської МВА О. Сідоренко відмовився давати свій коментар.

А начальник відділу-головний бухгалтер фінансово-господарського забезпечення Попасняської МВА К. Гончаренко на питання журналіста “ви ставили своє погодження чи ні” на розпорядженні №30 від 18.05.2023 відповіла: “Так я ставила своє погодження“.

Відео ютуб-телеканалу ZARAZ.INFO/ Скандальний документ Про призупинення роботи ліцеїв і вчителів Попасної прокоментували “Ханатов і К”

До вашої уваги. Після нашого спілкування по телефону с чиновниками Попаснянської МВА Ханатовим, Лагутіною, Сідоренко, Гончаренко стосовно їх погодження чи ні Розпорядження №30, на листі-відповіді Ханатова вчителям на коллективне звернення, яке нам в редакцією надіслали вчителі- з’явились два призвища (Олена Лагутіна, Олег Сідоренко) з телефонами без зазначення посад цих осіб і в якій якості зазначені вони в документі: чи то вони готували документ, чи то вони узгоджували, чи то контактні особи. На оприлюдненому на сайті Розпорядженні №41 є печатка, але відсутні ці два призвища.

Скріншот/ Витяг (остання 4 сторінка) з відповіді від 30.05.2023 М. Ханатова вчителям Попасної

Питання №8.

Всі ми робимо помилки, а розумні люди виправляють їх і вибачаються, якщо їх дії стосувались оточуючих, але це не про “Ханатова і К”.

Після розголосу події з прийнятям скандального Розпорядження №30 і ймовірних неприємних бесід з керівниками “зверху” у Ханатова, який закінчив три ВУЗа (чи отримав/купив дипломи?) у т.ч. магістра державної служби (2006р.) у СНУ ім. В.Даля, був достатній термін проконсультуватись з юристами і погуглити інтернет, щоб виправити свою фатальну помилку. Але у листі-відповіді (від 30.05.2023) вчителям на коллективне звернення Ханатов, наполягає: 1) “…рішення про призупинення освітньої діяльності у Попасняському ліцеї №25 та КУ “Попасняській ліцей №24” прийнято у суворій відповідності до вимог чинного законодавства” (дивиться 2 стор.); 2) “…прийняття рішення про призупинення трудових відносин з педагогічними колективами закладів здійсненно у відповідності до положеннь статті 13 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” …” (дивіться 4 стор). і видає в цей час Розпорядженя №41 про призупинення сумнівного у своїй легитимності Розпорядження №30 замість вибаченнь і відміни розпорядження №30. Тобто, є факт намагання скрити службову недбалість. І тут настає вже питання про службову невідповідність займаній посаді, а ви як гадаєте?

Питання №9:

Повторимося: всі ми робимо помилки, а розумні люди виправляють їх і вибачаються, якщо їх дії стосувались оточуючих, але це не про “Ханатова і К”.

У листі-відповіді Ханатова вчителям на коллективне звернення, він намагається звинуватити вчителів! І в чому? “Але найменший показник збереження учнівського контингенту (57%) порівняно з іншими навчальними закладами має Попаснянській ліцей №25…. Виходячи з вищевикладенного, Попаснянська міська війскова адміністрація доходить до висновку, що адміністрація та педагогічний колектив закладу безвідповідально поставився до покладених на них законодавством обовязків не був зацікавленний в утриманні учнів, що призвело до втрати великої кількості школярів “, – пише начальник. Якщо статистика зменшення учнів навіть відповідає дійсності, це що пряма їх особиста провина, чи це обєктивні обставини наслідків війни? Який дурень/розумник в оточенні начальника цей текст написав, а головне який “розумник” підписав? (Однако- НаКіпело! -ред.).

Вчителі на такі “розумні” безпідставні висновки чиновинка(ів) м. Попасна, які морально добивають вчителів- переселенців-біженців від війни (також учнів і їх батьків) у своєму спростуванні написали коректно: “У листі зазначено: “Станом на 24.02.22 в закладі навчалось 403 учні, на 01.09.22 їх було 228, станом на 25.05.22 освіту здобуває лише 219 учнів”.

Ми вважаємо, що необхідно враховувати не показник втрачених учнів, а враховувати кількість дітей, що ЗДОБУВАЮТЬ освіту в ліцеї у цьому навчальному році. Так як, згідно з Законом України “Про освіту” ст.55 (Батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти).

Зменшення кількості учнів у закладах освіти розпочалось у лютому 2022 року внаслідок військової агресії РФ, початком бойових дій у нашому місті, коли мешканці вимушені були евакуюватися в різні регіони України та за її межі. На деякий час зв’язок з родинами учнів був втрачений.

Але, незважаючи на це, за короткий термін, в квітні, наш освітній заклад відновив освітній процес у дистанційному режимі, відновлювалася база учнів, класні керівники підтримували контакти з учнями. А вже з 01.09.22 року кількість учнів — здобувачів освіти ліцею налічувала 228.

Протягом навчального року кількість учнів дещо зменшилася, але ця кількість є одним з найбільших показників ЗБЕРЕЖЕННЯ учнів в освітніх закладах громади (ІІ).

Тому, висновок про те, що “адміністрація і педагогічний колектив безвідповідально поставились до покладених на них законодавством обов’язків та не був зацікавленим в утриманні(збереженні) кількості учнів , що призвело до втрати великої кількості школярів” є безпідставним.

Колектив ставить під сумнів необгрунтовані висновки щодо кількості учнів під час моніторингу“.

Стосовно іншого висновку , що “Відділом ОКМС проводився моніторинг якості дистанційного навчання, за результатами якого визначено найнижчий показник відвідування уроків учнями Попаснянського ліцею №25.” Вчителі також дали гідну відповідь на відмінність від начальства з доказовою у фактах базою, таблицями, дипломами учнів-переможців різних конкурсів/олімпіад і заявили, що такий висновок не відповідає дійсності (читайте- Ханатов і вчителі Попасної обмініються колективними зверненнями, відповідями і спростуваннями. А профспілки і правозахисники мовчать?).

Стосовно Роспорядження і “відповіді” Ханатова в соцмережах зявилось багато етичних і не етичних висловлювань громадян.

Скріншоти з фейсбук/ коментарі громадян стосовно призупинення роботи Попасняських ліцеїв №24 і 25 і припинення трудових відносин з вчителями

Питання №10.

Про нібито “обмежений бюджет”. У Розпорядженні №30 не ставиться питання про обмеженний ресурс фінансів у бюджеті Попасної! Тим більше, стосовно скандальної історії з намаганням закупити модульні будинки місцева редакція сайту Попасна.Сіту у  відео ставить питання: «навіщо зараз купувати 15 житлових модульних будинків за 15 млн грн?». Громадський активіст Пригеба теж висловився стосовно “Як заробляють на ПЕРЕСЕЛЕНЦЯХ” розповідаючи про ці будинки з корупційним шлейфом.   А редакція ZARAZ.INFO натякає на корупційний присмак цієї закупівлі і звязок з скандалом про розкрадання 5 млн бюджетних коштів на закупівлях в громаді Гостомеля в публікації: “СБУ попереджає! “Вагончики” Ханатова, та яка роль Нацполіції в Луганській області, в цій скандальній історії?” Сєвєвродонецька РДА теж не бідкує, а закуповує “Автомобіль за 2 млн грн забажало купити керівництво Сєвєродонецької райдержадміністрації, коли в районі закривають школи з подібним річним бюджетом“. Ми можемо навести ще багато прикладів дерібану бюджету, як в Попасній так і області. На цьому триньканні бюджету з корупційним шлейфом розповідати про обмежений бюджет для вчителів- якось пазли не сходяться?

Скріншот /витяг з Додатку / кількість учителів і учнів в ліцеях №24 і №25 м. Попасна

Ще раз повторимо, на питання журналіста “Хто ініціатор цього розпорядження?” в коментарі Ханатов відповідає: “Ініціатор цього розпорядження брак коштів…” (Слухайте повний коментар “без виривання контексту” у відео вище).

Питання №11.

Згідно даних Юконтрол (який посилається на данні ЕДР) уповноваженою особою/підписантом/керівником Відділу освіти Попаснянської районної державної адмінстрації Луганської області був наш герой- Ханатов Микола Миколайович. І це з діпломами технічних ВУЗів і без досвіду роботи у сфері освіти. Але в біографії Ханатова опублікованій на сайті Попаснянської МВА ця трудова діяльність не зазаначена. (Дивіться скріншоти).

Скріншот з Юконтрол

Скріншот від 11.06.2023 з сайту Попаснянської МВА

Питання №12.

8 червня у Києві відбувся форум “Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція” за участі Міністерства освіти і науки України, народних депутатів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Мінвідновлення та Мінреінтеграції, Освітнього омбудсмена України, Посольства Швейцарії в Україні, Луганської ОДА/ОВА, а також начальників військових адміністрацій населених пунктів та освітян Луганської області.

Зазделегідь запрошений на цей форум Ханатов (і Лагутіна?) все одно 30 травня підписав пришилепкуваті документи: розпорядження №41 і відповідь вчителям.

Пресс-служба Луганської ОДА у фейсбук повідомила про що казав на форумі очильник області: “Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор зазначив, що з 6000 вчителів з Луганської області на підконтрольну територію виїхали лише 2600, і це без урахування територій, окупованих у 2014 році, тож кадровий дефіцит буде дуже високий“. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на форумі заявив, що є потреба в 30 тис. вчителів для роботи на майбутніх деокупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Тобто на форуму гостро стояло питання збереження вчителів і залучення нових.

Діти не можуть бути втраченим поколінням. За свідомість дітей завжди варто боротися!» – сказав Артем Лисогор на форумі «Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція». Артем Лисогор питаємо вас та інших чиновників: як після морального пригнічення Розпоярдженням №30 “призупинення роботи ліцеїв і трудових відносин з вчителями” за цю свідомість будуть боротися освітяни?

І тут стає не питання, а вже можна робити висновки, що погляди і дії Ханатова стосовно вчителів зовсім протилежні від цілей міністра освіти і голови Луганської ОДА, і суспільства.

Ханатов після почутого без сорому пішов фотографуватися на колективне фото (дивіться нижче). А приїхавши з форуму так і не виправив свої непрофесійні помилки. Як він збирається відновлювати Попасну без вчителів, “вагончиками” за 14,2 млн грн з корупційним шлейфом?

Фото прес-служби Луганської ОДА/ Начальник Попаснянської МВА М. Ханатов на колективному фото на форумі “Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція” в м. Київ 08.06.2023

Звернемо увагу, в інформації про цей захід викладеній на сайті Попасняської МВА про пана Ханатова, що він був на форумі навіть і не згадали.

Резюмоємо.

Безпідставне звинувачення учителів і юридично незаконне намагання призупинити з ними трудові відносини з боку начальника Попаснянської МВА М. Ханатова і його оточення викликають обурення у суспільстві, серед освітян, учнів і їх батьків, переселенців з Луганщини (і не тільки) і у журналістському середовищі незалежних(!!!) ЗМІ.

Наведені вище ФАКТИ в загострених питаннях, дають підстави вважати юридично незаконним/нелегитимним Распорядження №30 від 18.05 2023 начальника Попасняської МВА М. Ханатова і як наслідок сумнівної легитимності Розпорядженя №41 від 30.05.2023, які зачипляють інтереси великої кількості мешканців громади Попасної і громадян України. Вище викладене і наведені факти дають підстави представникам громадянського суспільства (вчителям, батькам, мешканцям громади Попасної, правозахисникам, народним депутатам та іншим) ставити перед вищим керівництвом (головою Сєвєродонецької РДА Р. Власенко і головою Луганської ОДА А. Лисогором, Міністром Освіти, Президентом та іншими) про службову невідповідність займаній посаді начальника Попасняській МВА М. Ханатова і деякого його оточення, які причетні до підготовки сумнівних нормативних документів. Пропонуємо ГРОМАДЯНАМ скористуватися своїми конституційними правами і звернутися з відповідними ( у т.ч. колективними) зверненнями до голови Лугнаської ОДА (та інших) і судовими позовами “про незаконність Распорядження №30 і службову невідповідність” начальника Попаснянської МВА М. Ханатова, а ми проінформуємо суспільство про подальший розвиток подій в Попасняській громаді на освітянському фронті!

А якщо вчителі/батькі і далі проігнорують принципи місцевого самоврядування і ГРОМАДЯНИНА України і не дадуть “ляпаса” зверненнями і судовими позовами моральним знущанням “Ханатову і К”, то в громаді(суспільстві) і далі будуть продовжуваться безвідповідальні і протизаконні дії чиновників. А ви, як думаєте?

Володимир Хапчук

[email protected]

“Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *