У ЄС погодили важливу угоду щодо регулювання штучного інтелекту

Тривалі переговори щодо регулювання штучного інтелекту в ЄС досягли успіху. Ці знакові правила Європейського Союзу регулюють використання штучного інтелекту в різних аспектах життя, в тому числі – використання чатботів як ChatGPT.

Про це розповідає Reuters

Завдяки цій угоді ЄС рухається до того, щоб стати першою великою світовою державою, яка прийме закони, що регулюють ШІ. Переговори між країнами ЄС і членами Європейського парламенту тривали понад 36 годин. Вони регулюють такі питання як розпізнавання обличь, використання ШІ в судах та роботі спецслужб, прогнозування та інші моменти.

«Європа позиціонувала себе як піонера у регулюванні технологій, розуміючи важливість своєї ролі як ініціатора глобальних стандартів. Це, я вважаю, історичний день», — заявив єврокомісар Тьєррі Бретон.

Угода вимагає, щоб базові моделі, такі як ChatGPT і системи штучного інтелекту загального призначення (GPAI), дотримувалися зобов’язань щодо прозорості. Ці вимоги повинні будуть виконані до того, як ці рішення будуть виведені на ринок. Прозорість означає складання технічної документації, дотримання законодавства ЄС про авторське право та розповсюдження детальних резюме про вміст, який використовується для навчання моделей штучного інтелекту.

Впливові базові моделі з системним ризиком повинні будуть оцінені незалежними аудиторами. Також потрібно буде проводити конкурентне тестування, звітувати Європейській комісії про серйозні інциденти, забезпечувати кібербезпеку та звітувати про свою енергоефективність.

Уряди можуть використовувати біометричне спостереження й розпізнавання обличь в режимі реального часу в громадських місцях лише у випадках пошуку жертв певних злочинів, запобігання справжнім, поточним або передбачуваним загрозам, таким як терористичні атаки, і розшуку людей, підозрюваних у найсерйозніших злочинах. При цьому документ забороняє біометричне сканування, яке профілює людей за політичними або релігійними переконаннями, сексуальною орієнтацією, расою чи іншими характеристиками.

Угода забороняє когнітивні поведінкові маніпуляції, нецілеспрямоване видалення зображень обличчя з Інтернету чи записів із камер відеоспостереження, системи соціального оцінювання (соціального скорингу) на основі персональних даних людей.

Штрафи за порушення цього закону коливатимуться від 7,5 мільйонів євроабо 1,5% обороту до 35 мільйонів євро або 7% світового обороту.

Очікується, що в Європейській комісії буде створено Європейський офіс зі штучного інтелекту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *