У червні в Києві різко зросли ціни на оренду квартир

У червні 2024 року ціни на оренду квартир у Києві різко зросли, що стало наслідком збільшення попиту.

Про це в коментарі для видання “Delo.UA” розповіла голова Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха.

За словами фахівчині, попит на оренду житла в травні-червні зріс на 15-20%, що призвело до відповідного підвищення цін.

Рієлтори зазначають, що квартири, особливо в найдешевшій і середній ціновій категорії, здаються дуже швидко. Це підвищення попиту пов’язане з міграцією населення з прифронтових регіонів, таких як Запоріжжя, Харків і Суми. За останні тижні більшість орендарів приїжджали саме з Харківщини.

Гайдамаха підкреслила, що подорожчання оренди не пов’язане з коливаннями курсу долара, оскільки угоди здебільшого укладаються в гривнях.

“На ситуацію в Києві впливає міграція по країні. Попит зріс внаслідок приїзду до столиці великої кількості людей з прифронтових регіонів, які виїжджають із Запоріжжя, Харкова, Сум. За останні тижні переважна більшість орендарів була з Харківщини. Зараз квартири здаються дуже швидко. Оскільки попит зріс суттєво, вони вимушені знімати за ціною, яка є”, — пояснила рієлторка.

Найдешевший сегмент оренди зріс у ціні на 20%. Наприклад, квартири, які раніше коштували 10 тисяч гривень, тепер здаються за 12 тисяч гривень. Житло в ціновій категорії від 20 тисяч гривень подорожчало на 10-15%.

“У нас в управлінні є квартира, яка коштувала 11 тисяч гривень, а в червні стала 13 тисяч – це плюс 20%, і ніхто не відмовляється. Є також квартири на 21 і 24 поверхах – і їх беруть навіть попри блекаут”, — наголосила Гайдамаха.

Втім, враховуючи відключення електроенергії, клієнти віддають перевагу квартирам із газом. Також великий попит мають будинки, де світло не вимикають або вимикають рідше. Ключовим фактором залишається і стан квартири — “щоб все було комфортне для життя”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *