Виступ Зеленського на саміті G20: головні заяви

Президент Володимир Зеленський виступив на саміті G20 у режимі онлайн. Глава держави у своєму зверненні до учасників «Великої двадцятки» заявив, що настав час припинити руйнівну війну Росії в Україні.

РБК-Україна зібрала головні заяви Зеленського на саміті G20.

Зеленський заявив, що війна може закінчитися, якщо Росія виведе війська до кордонів 1991 року і виплатить компенсацію за завдану шкоду.

«Коли всі антивоєнні заходи будуть введені, документ про завершення війни має бути підписаний сторонами», — сказав Зеленський.

Президент закликав світову спільноту «закріпити ключовий елемент архітектури післявоєнної безпеки», щоб запобігти повторенню російської агресії.

Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями», — заявив він.

Виступаючи на саміті, Зеленський наголосив, що Мінська-3 не буде.

«Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім почати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Не буде жодних «мінськів-3″, які Росія порушить відразу після укладення», — зазначив він.

Лідер країни закликав відновити радіаційну безпеку на Запорізькій АЕС, запровадити обмеження цін на російські енергоносії та розширити ініціативу щодо експорту українського зерна.

При цьому Зеленський хоче безстрокової зернової угоди та додати порти Миколаїв та Ольвія

«Україна з липня експортувала понад 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти Миколаєва та Ольвія у Миколаївській області», — сказав президент.

Зеленський заявив, що єдина формула, за якою слід здійснити обмін полоненими з Росією, це «всіх на всіх».

За словами Зеленського, до цієї формули мають входити також мирні жителі, які виїхали на територію Росії, та діти, депортовані окупантами.

«Будь ласка, виберіть свій шлях лідерства – і разом ми обов’язково реалізуємо формулу миру», – сказав президент.

Формула миру Зеленського

  • Радіаційна та ядерна безпека.
  • Продовольча безпека.
  • Енергетична безпека.
  • Звільнення всіх полонених та депортованих.
  • Виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності та світового порядку.
  • Виведення російських військ та припинення бойових дій.
  • Повернення справедливості.
  • Протидія екоциду.
  • Недопущення ескалації.
  • Фіксація закінчення війни.