Як чиновники «забили» на Власенко, а Власенко «забив» на контроль виконання своїх розпоряджень

27 листопада 2020 року голова Попаснянської райдержадміністрації Роман Власенко підписав розпорядження про проведення конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Попаснянська центральна районна лікарня Попаснянської районної ради Луганської області». Про це повідомляв сайт Попасна.Сity з посиланням на Попаснянську райдержадміністрацію. Але розпорядження так і не було виконано і не проконтрольоване його виконання — директора медичного закладу не було призначено.

Скріншот з сайту Попасна.Сity

8 лютого 2021 року сайт Попасна.Сity повідомив: «5 лютого голова Попаснянської райдержадміністрації Роман Власенко провів нараду, в якій взяв участь в.о. директора Попаснянської ЦРЛ Олег Івасенко. За підсумками наради Роман Власенко доручив створити у мережі Facebook сторінку лікарні, а у майбутньому у перспективі заснувати відповідний сайт. Наразі доручення вже виконали і у лікарні з’явилась власна сторінка у соціальній мережі.

Приводом для створення сторінки стали дописи у соціальній мережі Facebook в одній з місцевих груп міста Попасна стосовно роботи деяких медичних працівників КНП «Попаснянська районна центральна лікарня».

Голова райдержадміністрації зазначив, що на створених інформаційних ресурсах необхідно розмістити загальну інформацію про заклад, надати перелік фахівців та години прийому хворих, перелік послуг та прейскурант і постійно оновлювати інформацію про роботу закладу.

Також Роман Власенко наголосив, що окремим розділом сайту повинен бути розділ «Зворотний зв’язок», щоб кожен відвідувач лікарні міг залишити свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви, скарги, які у найкоротший термін розглядатимуться керівництвом«.

Скріншот оголошення з фейсбук сторінки Сєвєродонецької РДА (як умовної правонаступниці Попаснянської РДА, про що свідчить збереження цієї інформації)

Нагадаємо. У зв’язку з адміністративно-територіальною реформою 10 березня 2021 року була утворена СЄВЄРОДОНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ (до складу якою увійшли території Попаснянського і Кремінського району), яку очолив Роман Власенко. У зв’язку з реформою КНП «Попаснянська центральна районна лікарня Попаснянської районної ради Луганської області» було ліквідоване, а на його базі було створено КНП «Попаснянська міська багатопрофільна лікарня» Попаснянської міської ради Луганської області. За три роки з дня утворення «нового»- реорганізованного медичного закладу директора цього закладу так і не було призначено і не обрано на конкурсі. Весь цей час тимчасово обов’язки директора виконує Олег Івасенко, при якому відбуваються закупівлі медичного обладнання, по яким виникають питання про необгрунтовані завищені витрати з бюджету комунального закладу, наприклад «Чиновники Попаснянської лікарні максимально скоротивши термін тендеру хочуть придбати миючу машину для ендоскопів за максимальною ціною за 1 млн грн. Аналоги можна купити в 2- 3 раза дешевше«.

В. о. директора КНП «Попаснянської міської багатопрофільної лікарні» Олег Івасенко «забив» на настанови голови районної адміністрації Романа Власенко трирічної давнини, і на сторінці в фейсбук «постійно не оновлюється інформація про роботу закладу«. Не має: 1) » загальної інформацію про заклад«; 2) переліку фахівців та години прийому хворих, перелік послуг та прейскурант«, 3) «розділу «Зворотний зв’язок», щоб кожен відвідувач лікарні міг залишити свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви, скарги, які у найкоротший термін розглядатимуться керівництвом«. Також громадяни не бачать інформації про економічну і виробничу обгрунтованність закупівель послуг і обладнання медичним закладом. Начальник Попаснянської міської війскової адмінстрації Микола Ханатов не звітує перед громадою про контроль роботи цього медичного закладу (як і інших комунальних прідприємств?).

*Довідково. Витяг з Закону України «Про місцеві державні адміністрації»
ст.22 п.6Місцева державна адміністрація: організовує роботу медичних закладів по поданню допомоги населенню,
ст.39Повноваження голів місцевих державних адміністрацій. Голови місцевих державних адміністрацій: 5) укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідної місцевої державної адміністрації, або уповноважують на це своїх заступників; 8) регулярно інформують населення про стан виконання повноважень, покладених на місцеву державну адміністрацію;
ст.35Відносини місцевих державних адміністрацій з органами місцевого самоврядування територіальних громад і їх посадовими особами Місцеві державні адміністрації на відповідній території взаємодіють з сільськими, селищними і міськими радами, їх виконавчими органами та сільськими, селищними і міськими головами, сприяють у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування, контролюють виконання наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади, розглядають та враховують у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції.
ст.36Місцеві державні адміністрації мають право звернутися до власника підприємства, установи, організації чи уповноваженої ним особи з вмотивованим поданням про притягнення до відповідальності їх керівників у разі порушення ними законів. Про результати розгляду власник чи уповноважена ним особа зобов’язані повідомити місцеву державну адміністрацію у місячний термін.
ст.41Розпорядження голів і накази керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій Голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством. Проекти розпоряджень нормативно-правового характеру погоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій. Акти місцевих державних адміністрацій індивідуальної дії, прийняті в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо самими актами не встановлено пізніший строк введення їх у дію. Ці акти доводяться до їх виконавців, а також обов’язково оприлюднюються, крім внутрішньоорганізаційних актів.

Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції в установленому порядку і набирають чинності після реєстрації з моменту їх оприлюднення, якщо самими актами не встановлено пізніший строк введення їх у дію.

Визначені в цій статті акти місцевих державних адміністрацій підлягають обов’язковому оприлюдненню в порядку, установленому Законом України «Про доступ до публічної інформації».

(Фото обкладенки із вільного доступу Інтернет)

***

Підписуйтесь на сторінку «ZARAZ.INFO» у Facebook , Ютуб і Телеграм, щоб нічого не пропустити.

***

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність і розслідування редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *