За ставкою — 3% на рік забезпечені житлом тільки 1,5 тисячі, або 0,03% від загальної кількості переселенців у межах програми «Житлові приміщення для ВПО»

Програма «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», реалізована Мінреінтеграцією спільно з Держмолодьжитлом та за фінансової підтримки Уряду Німеччини, виявилася дуже ефективною у вирішенні проблеми житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це заявила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук у інтерв’ю телеканалу «Перший Західний».

Завдяки цій програмі сім’ї ВПО отримують можливість придбати житло у кредит за найнижчою в Україні ставкою — 3% на рік. Це робить іпотеку доступною для багатьох переселенців. Вже 1,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб змогли скористатися цією можливістю ( що складає близько 0,03% від загальної кількості ВПО в Україні і це не враховучи тих, хто виїхав за кордон- ред.).

«Цей проєкт добре показав свою ефективність. Тепер потрібно його масштабувати. До речі, 35 тисяч сімей вже стоять у черзі на участь в ньому. Для поширення іпотечних програм для ВПО нам потрібні додаткові фінансові ресурси від міжнародних партнерів«, – зазначила Віцепрем’єрка.

Верещук також зауважила, що для розширення програми пільгової іпотеки для ВПО потрібні додаткові фінансові ресурси від міжнародних партнерів. Вона підкреслила, що така пільгова іпотека за ставкою 3% на рік також сприятиме поверненню працездатних українців з-за кордону, що стає одним із пріоритетів держави.

Нагадаємо, що за зведеними даними на березень 2023р. Міністерства закордонних справ України, Міністерства соціальної політики та міжнародних організацій в Україні офіційно зареєстровано 4 843 633 внутрішньо переміщених осіб та 8 113 170 біженців за кордоном.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *