«Нажаль голова Луганської ОВА і заступники були зайняті, не змогли бути на засіданні парламентської Комісії захисту ВПО», — народний депутат Максим Ткаченко

На початку лютого 2024р. чергове засідання провела Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав внутрішньо переміщених та інших осіб, яка заслухала стан виконання затвердженої Урядом «Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення» усіма обласними та Київської міською військовими адміністраціями, а також найбільшими містами України.

Під час засідання комісії, основну увагу приділили вирішенню житлової проблеми внутрішніх переселенців.

В кожній області проводиться якась робота щодо пошуку варіантів збільшення місць для поселення ВПО, проте реальних результатів по будинкам і квартирам майже немає, потрібні проривні рішення, які дадуть внутрішнім переселенцям промінь надії на майбутнє.

Комісія запропонувала регіональній та місцевій владі посилити роботу щодо формування фондів житла та інвентаризації об’єктів нерухомості для проживання ВПО. Від місцевих чиновників очикують звіт протягом місяця про вжиті заходи. Підсумком системного аудиту усіх потенційно придатних для проживання приміщень в Україні має бути інформаційна база житла для ВПО у кожній області та місті Києві.

Комісія запропонувала головам усіх ОВА покращити роботу консультаційних кол-центрів (гарячих телефонних ліній) для ВПО, адже ніякого вирішення питання там не надають. Звернулися до Прем’єр-міністра з пропозицією доручити регіональній владі разом із органами місцевого самоврядування розробити програми забезпечення соціальним житлом переселенців, в тому числі шляхом викупу житла на вторинному ринку.

Фото / народний депутат, співзасновник ГО “ВПО України” Максим Ткаченко

Після засідання, заступник голови комісії, народний депутат, співзасновник ГО “ВПО України” Максим Ткаченко в невеликому коментарі наданному редакції ZARAZ.INFO звернув увагу не те що: “Були директори департаментів, нажаль голова Луганської ОВА і заступники були зайняті, не змогли бути».

Затронув народний депутат і питання скандальної купівлі чиновниками Лисичанської міської війскової адміністрації піонерського табору «Дружби» за майже 35 млн грн по программі забезпечення житлом переселенців “Тимчасова оселя” де так і не посилили масово ВПО: «До речі так вспівпало, що були представники департаментів Луганської ОВА і сама Кіровоградська обласна війскова адміністрація. Тому що це на території саме Кіровоградщини була куплена ця локація. Кіровоградська ОВА почала казати, що це така здравниця, це така перлина. Ми поїдимо особисто подивимось і будемо робити висновки. Але не має значення що ми там побачимо, на сто відсотків ми впевнені що ця купівля під час війни точно не на часі. Під час того, що на Кіровградщині, по всій країні обласні війскові адміністрації нам звітують, що є велика кількість вільних місць в місцях тимчасового проживання. Купувати за мільйони, за 35 мільйонів гривень і плюс я думаю, що вже після купівлі вони туди ще щось вгатили, ще п’ятнадцять, точно це не на часі і це не актуальна купівля”.

Відео юутуб-каналу ZARAZ.INFO/ Голова Луганської ОВА і заступники проігнорували засідання парламентської Комісії по захисту ВПО?

Наступне засідання ТСК планується провести вже на цьому тижні.

Читайте і дивіться наші матеріали по темі: Про житло і обласні адміністрації, які вважають, що проблеми переселенців, це не їх проблеми розповіли народні депутати після засідання ТСК з питань захисту прав ВПО

Програма «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки Лисичанської МВА виявилася дулею за 35 млн грн для переселенців

Здобуті відомості про закупівлю табору «Дружба» нібито для «забезпечення житлом переселенців» буде використано у діяльності НАБУ

Держаудітслужба вказала Управлінню Північно-східного офісу в Луганській області дослідити питання придбання табору «Дружба» Лисичанською МВА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *