Зловив фейк?! Відправ його на конурс ІМІ і отримай гроші

Зловив фейк?! Відправ його на конурс ІМІ і отримай гроші

Інститут масової інформації оголошує конкурс “Лови фейк!”.  Мета конкурсу —  виявлення фейків (неправдивих повідомлень про факти), неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.
 
Конкурс  проводиться у трьох номінаціях:
 
І. Виявлення фейків у медіа
Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для онлайн-видань, посилання на відео (на ютубі, сайті телеканалу) для телебачення. У випадку надсилання відео, потрібно чітко вказати хронометраж неправдивої інформації (з якої по яку хвилину). Разом з фейком потрібно надіслати його спростування. Таке спростування має містити гіперпосилання на відповідні джерела, коментарі фахових експертів, дані з відкритих джерел тощо.
 
ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа
Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для інтернет-видань, та посилання на відео (з чітким вказанням хронометражу фейку) для телебачення. Разом з фейком потрібно надіслати його спростування, що має базуватися на доказах (оригінал фотографії, відео, інші дані, які доводитимуть, що зображення фейкове).
 
ІІІ. Виявлення фейків у соцмережах
Для участі потрібно надіслати скріншот та гіперлінк на неправдиве повідомлення в соціальних мережах Fаcebook, Twitter чи Instagram, що мало понад 100 лайків (репостів), містило неправдиву інформацію, і не було спростованим на момент надсилання матеріалу до участі в конкурсі. Разом з таким повідомленням потрібно надати чітке та детальне спростування вказаного фейку. Таке спростування має бути підтверджене фактами, гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними з відкритих джерел тощо.
 
Подавати матеріали на конкурс можуть особи старші 10 років, окрім осіб, які професійно займаються журналістською діяльністю та  не більше 3-х матеріалів від однієї особи у кожній номінації.
 
До конкурсу приймаються матеріали загальноукраїнських та місцевих медіа, та матеріали із соцмереж, які були опубліковані у період з 1 липня по 5 вересня 2020 року. Під медіа маються на увазі українські засоби масової інформації (крім радіо та друкованих медіа).
 
У кожній номінації буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:

  • 1 місце — 5000 грн
  • 2 місце — 4000 грн
  • 3 місце — 3000 грн

 
Для подання матеріалів на конкурс потрібно заповнити ЕЛЕКТРОННУ ФОРМУ до 6 вересня 2020 року 23:59 включно. 
 
Конкурс проводиться завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *