“ДеревоБюджетоСпил”: правозахисниця Ширяєва б’є в набат  про маніпуляції з бюджетом і власністю громади Сватово

“ДеревоБюджетоСпил”: правозахисниця Ширяєва б’є в набат 

про маніпуляції з бюджетом і власністю громади Сватово

До редакції ZARAZ.INFO  звернулась громадська активістка, правозахисниця, вимушена переселенка Любов Ширяєва, яка розповіла, як у невеликому містечку Сватово Луганської області прогресує корупція. Місцеві чиновники знешкоджують дерева на користь “невідомому”  бізнесу порушуючи норми законодавства і хтось отримує своє за цією цікавою корупційною схемою не сплачуючи суттєвих(!!! – близько 300 тис грн?) для громади коштів  ні бюджету, ні комунальному “зеленбуду” за спил 28 дерев, а навпаки за це платять мешканці міста своїми податками в бюджет.

Авторка вважає, що ця її публікація буде чарівним пенделем (таким чарівним, як показова боротьба уряду з гральним бізнесом на прикинці 2020 року?),  поряд з рішенням Сєвєродонецького суду, глухими і сліпими правоохоронцями, які не побачили в червні її статтю у газеті “Народ прокинься”, не внесли в ЕРДР, починаючи з Генеральна прокуратура України її заяву від 07.11.2019 в кадрову інспекцію. Але ж головним меседжем вона вважає – не допускати до влади психопатів, які працюють з генетичним страхом: «Не моя справа, як скажуть, так і буде …

У редакція ZARAZ.INFO  вже є  досвід роботи з місцевими чиновниками Сватово, в травні 2019 року було оприлюднено журналістке розслідування   “Как чиновники Сватово втридорога покупали квартиры детям-сиротам“. За нашою інформацією з цього приводу правоохоронні органи відкрили кримінальну справу, але проводять її дуже мляво… 

Може Любов Ширяєва і права, тому що те що робиться вже в ніякі ворота не лізе, та на чарівний пендель  надія мала, вони, як кажуть, -без політичного рішення і до туалету не підуть.  Але нашу справу “папараці” донести правду до людей ми намагаємося сумлінно виконувати і надаємо свободу слова Любові Ширяєвой.

Фото архів/ Любовь Ширяєва

«Нашийник раба легший за обладунки воїна»

Коли ми з небайдужими мешканцями збирали пiдписи пiд зверненням до депутатiв Сватiвськоi мiськоi ради з питання законості видалення 28 зелених дерев в центрі міста Сватове, то спiткнулися з такими фактами: iз 25 опитаних, звернення пiдписали 13. Правiвникам районної бiблiотеки сподобалась така архiтектура площi, iнші боялися звiльнення, молода юристка заявила, що друзів не здає, члени Окружної виборчої комісії підтримали мера, завiдуюча перукарнею “Фактор” бiгала за нами, щоб ми викреслили прiзвище ii робiтницi, яка пiдписала звернення. Ми пояснили iй, що вона не крiпачка, i ознайомили з ст.34 Конституцii Украiни. Що це? Байдужiсть, рабська психологiя, постгеноцидний ген?

«Вона найбiльше переймається лiквiдацiєю бiологiчно застарiлих каштанiв на площi 50- рокiв Перемоги” -так заявив мер м.Сватовe. Рибалко Е.В. в своєму фельетонi “Звернення районних депутатiв , ультiматум та пiсенний фестiваль без дорiг i даху”( “Голос Громади” вiд 09.08.2019 ) де деяким громадськiм  органiзацiям “дiсталося на горiхи”. Зрозумiло , що гiркоту поразки на виборах в Верховну Раду України треба якось гасити i добре коли пiд рукою є своя газета.

Так, переймаюся, i в мене в руках вiдповiдь Державної екологiчної iнспекцiї Луганської областi ( далi Iнспекцiя).

Але в мене виникають питання i  до iнспекцii: “Чому для  розрахунку шкоди, заподiяноi Сватiвськoю мiською радою внаслiдок пошкодження дерев до ступеня припинення росту, взято 16 дерев, а не 28 , як вказано в рiшенi Сватiвського виконкому вiд 27.03.2019.Також не вказана шкода вiд руйнування газона . Розмiр шкоди , яку  причинили, незаконно видаливши 16 зелених дерев, становить 21088 гривень. Питання до мера: “А як ви встановили , що каштани бioлогiчно застарiлi, якщо в мiстi Сватове “облiк зелених насаджень не здiйснюється , iхнiй реєстр за видовим складом та вiком вiдсутнiй”. Це чудова платформа  для корупцiйних дiй :”Пилите, Шура, пилите!”

В районi вулицi Дзержинського (бiля магазину “Алмаз”) в квiтнi 2019 та районi Сватiвської райадміністрації (напроти кафе “Непоседа”)  в липнi 2019 видалили каштани, закатали асфальтом i слiди злочину лiквiдованi. У парку Титова по наказу мера ( виконавець КП” Сватовоблагоустрiй “) видалили зелену сосну. Яка мета? Де рiшення виконкому? Куди дiли дерево? Нiхто не сплатив в бюджет вiдновну вартiсть зеленогр дерева.Полiцiя нiкого не притягнула до вiдповiдальностi На мiстi видалених дерев збудували стоянку для кафе кума, площадку бiля майбутнього  ринка партнера по бізнесу, а сосну мабуть розпустили на дошки.

Зайдiть на сайт Сватiвськоi мiськоi ради i подивiться на рiшення виконкому,  щомiсяця “видалення зелених насаджень”. Я впевнена, що нiяких заяв мешканцiв не має. Друзi мера видаляють дерева, а вiн це прикриває ” рiшеннями” виконкому,   зловживаючи владою. А мешканцi мiсяцями чекають видалення аварiйних дерев на своiх дiлянках. Виявляється вартiсть таких робiт становить за годину 600 гривен. Цiкаво, як оформлена ця платна послуга i на який рахунок надходять грошi? 

 

Видаляють зеленi дерева,  а в рiшеннi пишуть, що дерева були аварiйнi та сухостiйнi.

В чому тут прикол?

Для законного видалення зелених насаджень ( постанова КМУ “Порядок видалення зелених насаджень, кущiв, газонiв”№ 1045) пiсля звернення з заявою фiзичноi  або юридичноi особи визначеною комiсiєю складається акт обстеження стану кожного дерева , розраховується вiдновна вартiсть , яку повинен сплатити тот, хто звернувся з заявою про видалення . Пiсля надання квiтанцii про сплату вiдновної вартостi видалених дерев ( йде в мiський бюджет) виконком повинен видати ордер КП “Сватовоблагоустрiй “на видалення зелених насаджень. Висновок “сухостiйнi та аварiйнi дерева”не потребує розрахунку вiдновноi вартостi i це використовується для отримання вигоди. Нiяких заяв мешканцiв або юридичних осiб на видалення 28 зелених дерев Державною eкологiчною iнспекцiєю на площi 50-рiччя Перемоги м.Сватове знайдено не було. Щомiсяця группа осiб, зловживаючи владою, привласнює державне , кошти на вiдновлення видалених дерев в бюджет не надходять, деревина видалених дерев розчиняється в туманi. Висновок Iнспекцii “iнформацiя щодо оприбуткування деревини видалених дерев не НАДАНА, акти утилiзацii непридатноi деревини вiдсутнI”.

На питання хто та як використовує деревину, я сподiваюсь вiдповiсть прокуратура i полiцiя, яка як пише мер “слiпа”.  Рiшення виконкому про  видалення 28 зелених дерев на площi 50-рiччя Перемоги , акт про iх вiдновну вартiсть , ордер на видалення  на момент звернення активiстiв 19.04.2019  були вiдсутнi. Тому, коли ми пришли на особистий прийом до мера м.Сватове Рибалко Е.В.,  вiн послав нас лiсом i, мабуть маючи досвiд, дав рекомендацiю звернутися до псiхлiкарнi.

Фото архів ЗАРАЗ.ІНФО/ міський голова Сватово Євген Рибалко у власному кабінеті в мерії

На письмове звернення 13 мешканцiв мiста до депутатiв комiсii з питань будівництва, благоустрою, житлово-комунального господарства, земельних відносин та екології Сватiвськоi мiськоi ради “Ким прийнято рiшення про видалення 28 зелених дерев”, прийшла кумедна вiдповiдь, що це важке питання ретельно вивчалось 21 день i “розгляду не пiдлягає, так як це анонiмка. По-перше анонiмка розгляду не пiдлягає.  Цiкаво, що вiдповiдь була направлена на адресу , вказану в “анонiмке” . На “анонiмке” також стояв штамп канцелярii Сватівської міськради про прийом звернення вiд мешканцiв мiста. Влада та коррупцiя сплелись.

Вже потiм вони заднiм числом внесли iнформацiю про видаленi 28 дерев в рiшення виконкому вiд 27.03.2019. та “намалювали” акт про стан видалених дерев вiд 26.03.2019 , пiдписаний “друзями”: членами комiссii Беденко I.В.-директор КП ” Сватове -благоустрiй”, Евтушенко О.I.  -заступник мiського голови, Петренко В.А. -директор ДП” Сватiвське лiсомисливське господарство.  “Акт  не тiльки не вiдповiдає Порядку видалення зелених насаджень ( не має пiдпису представника державної экологiчноi служби , не вказаний розмiр кожного дерева ,його стан, вартiсть) , а i свiдчить про некомпетентнiсть цих экспертiв.

Написали, що дерева були пустотелi. Цiкаво як вони це визначили? Методом перкусії, як лiкар. Чи у них є прибор “сквозного видения”?  Або дятла запросили?  Там ще написано про моль, яка на iх погляд зробила “сухостiйними ” 28 дерев, які рухнули та спричинили аварiю.  Але це перший акт п’єси для лохiв.  Кожен може побачити, що з пенькiв, якi залишилися пiсля видалення дерев, росте зелена поросль.

Скріншот за сайту Сватово. Сити

На мiстi видалених дерев посадили липи, але документи про мiсце придбання, вартiсть на момент запиту 19.04.2019 та 02.05.2019 були вiдсутнi.  Як повiдомив нам заступник мера Евтушенко  О.I.  квiтанцii про сплату з пiтомнiка м. Попасна не надiйшли, хоча пiсля висадки цiх «липових лип “пройшло 3 недiлi.  Є неофiцiйна iнформацiя, що дерева цi iз лiсу “везьтимо” силами Сватiвського МЧС.  Депутат Сватiвськоi мiськради В. Бiлоконь розповiдав, що планувалось викопати ялинки на старому заводi. Ялинкам  30 рокiв. Передумали, накопали лип. Благо, що головний лiсник Петренко Володимир Анатольевич входить до комiсії, яка 26.03.2019 “намалювала” акт про 28 сухостiйних та аварiйних дерев.                                                                                                 

Далi про парковку

Варварське видалення зелених дерев в центрi мiста здiйснювалося з iншою метою, про що 17.04.2019 розповiв в своєму iнтерв’ю svatove Cyti заступник мера мiста О.I. Евтушенко:  “Вчора 17.04.2019 вждовж будинкiв 26-28 50-рiччя Перемоги видалили дерева. Почали iх пиляти, а вони всерединi пустi- згнили”. Ось так i виплива брехня. Вони побачили пустотiлiсть 17.04.2019 i заднiм числом 26.03.2019 “склали “акт.  В Сватiвськiй мiськiй радi журнал актiв, рiшень, протоколiв не пронумерований, не прошитий, жонглюють документами.На iнформацiйний запит про договiр будiвництва парковки , акт виконаних робiт, вартiсть робiт , порушуючи Закон “Про доступ до публiчноi iнфрмацii” вiдповiдь не надали. Звернулися до Уповноваженого Верховноi Ради  Укрїiни по правам людини з скаргою про порушення ЗУ” Про доступ до публiчноi iнформацii».                                                                                                          

Цiкава вiдповiдь Сватiвськоi мiськради до Управління патрульноi служби Нацполiцii у Луганській області вiд 01.07.2019  ” гостьова автостоянка на терiторii Сватiвськоi мiськради не будувалась” . Ага. Це подарунок інопланетян мешканцям мiста Сватовe? Виявилося, що нi. Це такий хiд.

І вже 27.06.2019 року сесiя Сватiвськоi мiськради затвердила тарифи на платнi послуги парковки з 01.2020 року. А от рiшення сессiї про затвердження змiн у Генеральному планi мiста Сватове, про затвердження видiлення коштiв на будiвництво парковки, договiр про будiвельнi роботи, акт виконаних робiт надати вiдмовилися, так їх на час звернення не існувало.  Не вiдомо хто власник цiєї парковки. Навiть якщо наступнi вибори програють, в кишеню з бюджету мiста буде капать?

Патрульна полiцiя Луганськоi областi надiслала вiдповiдь на запит ” до УПП в Луганськiй областi не надходили для погодження проекти,схеми,запити стосовно будiвництва стоянки для автомобiлiв за адресою м.Сватове, пл.50-рiччя Перемоги”.  Але потiм, порушуючи логiку i  закон, дала “добро” на эксплуатацiю незаконно побудованоi автопарковки.  Можна здогадуватися скiльки коштує те “добро”. Будiвництво, эксплуатацiя парковки не вiдповiдає закону i створює аварiйну сiтуацiю i вже зафiксовано 2 аварii. Ось така у нас з вами полiцiя.  28 мая 2019 року прибули два представника патрульноi полiцii, розповiли куди нам писати скарги, протокол адмiнiстративного порушення про вiдсутнiсть дозвільних документiв на автопарковку не склали, Сватiвську мiську раду до вiдповiдальностi не притягнули.                                                                                                                    

Про реалiзацiю программи  “зариблення” рiчки Красна

Також я переймаюся тим, що в травнi 2018 року на бюджетнi кошти  Сватiвською мiською  радою було придбано 2 тонни товарноi риби (вага рибини  2-3 кг,  а потрiбна 25-200 грамм ) на 99900  гривен для реалiзацii программи  “зариблення” рiчки Красна. Органiзували показовi виступи за участю ручних ЗМI: з рукава машини “Жива риба ” в рiчку падала вже мертва риба. Водiй машини надавав iнструктаж як ii оживити. Газета “Голос Громади” вiд 18.05.2018 року. На першiй полосi фото: мер города стоiть по колiна в водi i тримає рукав з машини.. Але риби  не видно.

Управлiння державного агентства рибного господарства у Луганськiй областi на мiй запит повiдомило, що зариблення водойм здiйснюється вiдповiдно до Порядку штучного розведення (вiдтворення), вирощування. Для виконання вiдтворення до територiального органу рибоохорони за два тижня до початку робiт надаються такi документи: заявка на проведення робiт iз вселення водних бiоресурсiв, бiологiчне обгрунтування, розроблене науковою установою,  ветеринарний документ про вiдсутнiсть небезпечних захворювань у господарствах, з яких здiйснюється перевезення об’єктiв вiдтворення,графiк робiт iз вселення водних бiресурсiв .                                           

Вселення водних бiоресурсiв вiдбувається у присутностi комiсii, до якоi входять представники Луганського рибоохоронного патруля , органу мiсцевого самоврядування, Держекоiнспекцii. Пiсля завершення робiт Комiсiя складає пiдсумковий акт. Висновок: будь-яку iнформацiю стосовно вселення водних бiоресурсiв у рiчку Красну в межах м.  Сватове Луганськоi областi у 2018 роцi, яке здiйснювалося вiдповiдно до Порядку , Луганський рибоохоронний патруль, не має.                                                                                               

В мене ще багато фактiв про “безпредел “двох гiлок влади Сватiвського району

Про подараунки- фонарики для 8000 велосепедістів та інше

Це i «золота» криша будiвлi за адресою майдан Злагоди 12. I відмивання грошей на будівництві тротуару по вул. Садова м.Сватове, заплановані 200000 гривен на фонарики для велосипедистів в рамках програми безпека руху: 8000 велосипедистів повинні були отримати по 2 фонарика, часи бiля “Ощадбанка» вартістю 25000 гривен, а списано бюджетних коштів 80000. Але на сьогоднi досить.

Питаю себе “Навiщо я цим переймаюся?”  Я лише переселенка.  Прокуратура, полiцiя Сватiвського району слiпа та глуха. Порушуючи закон, вона з червня 2019 не вносить вказанi вiдомостi про кримiнальнi правопорушення влади до Єдиного реєстру досудових розслідувань, не починає розслiдування. 27.06.2019 ми були присутні на засiданi Сватiвськоi мiськоi ради. За годину ” прогнали ” 35 питань, говорив мер,  депутати голосували як олов’ні солдатики РHPS, не розуміючи за що.

Нашийник раба легший за обладунки воїна.  Тому і йде війна в кожному містечку з пофігізмом, з ідолами, з радянсько-трепетним » це не моя справа,як скажуть,так і буде». Війна з минулим за майбутнє.

P. S. Северодонецький міський суд своїм рішенням від 18.12.2019 зобов’язав прокуратуру Луганської області внести вказані відомості про кримінальні правопорушення до ЕРДР і почати розслідування.

Голова ГО  “ВПО “Джерело”  Любов Ширяєва”.

.

УВАГА!  Редакція  ZARAZ.INFO для альтернативи і свободи слова, завжди готова надати місце для друку для опонентів героїні цієї публікації. Адреса для листів вказана у нижній частині сайту, або шукайте і пишить нам  у  facebook.com/www.zaraz.info/, чи нижче тут у коментаріях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *