New York Times: В Україні звужується свобода преси

В Україні звужується свобода преси, пише New York Times. “Журналісти кажуть, що посилюються обмеження та тиск з боку уряду президента Володимира Зеленського. Ці заходи виходять за межі потреб безпеки під час війни”, – повідомляє видання.

Фото New York Times.

“Зусилля уряду щодо контролю за ЗМІ, схоже, спрямовані на обмеження позитивного висвітлення діяльності опозиції та придушення негативного висвітлення діяльності уряду та військових”, – йдеться у статті.

Як один із прикладів наводиться всеукраїнський телемарафон, до якого не допускають опозиційних політиків.

Газета пише, що марафон “публікував надто оптимістичні репортажі – незважаючи на те, що бойові дії зайшли в глухий кут”. І тепер більшість українців кажуть, що не довіряють марафону. Інший приклад – списки небажаних спікерів для репортажів державної агенції “Укрінформ”. До “чорного списку” увійшли діячі опозиції, деякі мери та активісти, а також представники ЗСУ. “Недемократично диктувати засобам масової інформації, що публікувати і з ким розмовляти”, – сказала Марина Сінгаєвська, яка пішла у відставку з посади заступника директора “Укрінформу” після цього скандалу.

При цьому видання визнає, що українські журналісти добровільно визнали деяку самоцензуру.

Вони “утримувалися від критичного висвітлення діяльності уряду, щоби не підірвати моральний дух або не допустити, щоб повідомлення про корупцію відмовили іноземних партнерів від допомоги”.

Але навіть у цих умовах в Україні запроваджується все більше обмежень для журналістів, пише видання.

“Репортери без кордонів” також заявили про “скорочення свободи преси в Україні” та “тиск на незалежні ЗМІ”.

“Стеження, погрози призовом до армії, посилення контролю з боку влади… На українські ЗМІ наростає політичний тиск і перешкоди. З початку 2024 року як мінімум п’ять журналістів опинилися під стеженням або погрозами через публікації про корупцію”, – пише видання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *