Оборонна мафія намагається незаконно вивести з бюджету країни 6 млрд. гривень, нарахованих через контракти з Міноборони

Оборонна мафія намагається незаконно вивести з бюджету країни 6 млрд. гривень, нарахованих через контракти з Міноборони.

ЗМІ пов’язують цих виробників із екснардепом Сергієм Пашинським (команда П.Порошенка » Європейська солідарність).

Так, на початку війни уряд підтримав виробників зброї та головне – забезпечив їх 100% передоплатою.

Єдиною умовою було – не включати свій прибуток у формування ціни.

У липні цього року держава сказала: дякую, Україна вистояла, повертаємо вам можливість заробляти. Але виробники захотіли, щоб їм заднім числом компенсували усі 6 мільярдів, нараховані незаконно.

Коли ж Держаудитслужба побачила у цьому порушення (бо є постанова Кабміну № 335), почалися розмови про «зраду». Насправді аудитори знайшли багато цікавого у кошторисах компаній, пов’язаних із Пашинським.

Масштабні схеми дозволяли списувати мільйони гривень на вигадані потреби – у ціну закладали до 205% адміністративних та 577% загальновиробничих витрат.

Зокрема, відзначилися житомирський бронетанковий завод, НВК «Іскра», «45 експериментальний механічний завод», українська компанія «Бронетехніка». Наприклад, остання отримала 292 млн. грн. авансу за постачання 10 тис. снарядів для гаубиць, але півроку відкладала терміни, посилаючись на пожежу в цеху.

екрила подих оборонної мафії. «Цікавий та інший аспект – сьогодні саме Держаудитслужба контролює, як розподіляються гроші міжнародних донорів. А у листі Білого дому про необхідність реформ в Україні йдеться навіть про посилення функцій аудиторів. Тож інформатаки на них прямо б’ють по США та ЄС. А це якщо не постріл собі в голову, то в ногу – точно. Донори зацікавлені, щоб ми виграли війну, а не в тому, щоби «пашинські» заробляли на постачанні зброї», – пише експерт Олексій Курпас.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *