Петиція про позбавлення Ю. Бойка звання Героя України набрала потрібні 25 тис. голосів

Бойко був обраний до парламенту від нині забороненої партії ОПЗЖ

18 листопада петиція щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання Героя України набрала понад 25 тис. голосів, йдеться на сайті «Чесно».

На початку політичного сезону виявилося, що Юрій Бойко досі є Героєм України. Після того, як це стало відомо, громадянин України лейтенант ЗСУ Андрій Гайдай ініціював петицію. 

“На початку політичного сезону ми проаналізували діяльність депутатів. Рух ЧЕСНО виявив, що Юрій Бойко досі є Героєм України. Це звання йому дав президент Леонід Кучма. Наша організація працює для того, щоб залучати громадян до впливу на політичну систему, і нам дуже приємно, що після публікації громадянин України лейтенант ЗСУ Андрій Гайдай ініціював петицію. Зі свого боку Рух ЧЕСНО долучив медіапартнерів та громадські організації, щоб успішно зібрати всі підписи навіть на місяць раніше”, — зазначає Олександр Саліженко, лідер парламентського напряму Руху ЧЕСНО.

Звання Бойку дав президент Леонід Кучма у 2004 році. Тоді Бойко очолював НАК «Нафтогаз» і домовився про газові заборгованості перед Росією та Туркменістаном. В указі це сформульовано так: за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю.

Тепер петицію має розглянути президент України Володимир Зеленський.

Пік збору голосів припав саме на той час, коли іншого фігуранта Реєстру державних зрадників, нардепа Нестора Шуфрича обрали членом Національного олімпійського комітету. Саме з 17 на 18 листопада вдалося зібрати понад 8000 голосів, яких, втім, бракувало для того, щоб закрити петицію.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО ініціював заяву від низки ЗМІ та громадських організацій з вимогою до парламенту напрацювати єдину державну політику щодо позбавлення повноважень тих депутатів, які представляють заборонені партії.

Після цієї заяви 16 листопада Комітет з питань державної влади підтримав законопроєкт Кабміну, яким передбачено позбавляти повноважень депутатів місцевих рад, які були обрані від проросійських партій. 

Того ж дня народний депутат Олексій Гончаренко (ЄС) ініціював свою петицію до президента з вимогою позбавити мандатів усіх народних депутатів, які пройшли від ОПЗЖ.

Нагадаємо, нардепа Юрія Бойка, голову депутатської групи «Платформа за життя та мир», помітили 25 серпня у Карлових Варах у Чехії.

Речник нардепа відповів, що 63-річний Бойко «взяв відпустку за власний рахунок з 22 по 29 серпня», а у Карлових Варах перебуває на лікуванні.

У червні Восьмий апеляційний адмінсуд заборонив діяльність політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

Колаж: Главком