Сто днів бездіяльності на антикорупційно-кадровому фронті голови Луганської ОДА Артема Лисогора

21 липня 2023 спливає 100-днів перебування на посаді голови Луганської обласної державної адміністрації Артема Володимировича Лисогора, якого було призначено Указом Президента України 12 квітня 2023р. Повідомляє ZARAZ.INFO

В Україні склалась традиція про діяльність на посаді на протязі перших 100 днів чиновники звітують і розповідають про плани на майбутнє (у т.ч. проводять прес-конференції -ред.) , а громадськість і журналісти роблять свої аналітичні підсумки і ставлять гострі питання.

Редакція ZARAZ.INFO спробує підбити підсумки в роботі голови Луганської ОДА/ОВА Артема Лисигора в деякій частині його діяльності на посаді — кадровій, інформаційній і антикорупційній (контролю за витратами бюджету).

Перше

За 100 днів перебевання на посаді Артем Лисогор не провів жодної прес-конференції с запрошенням журналістів ЗМІ. На 16-й день перебування на посаді з’явилось інтерв’ю очильника області без гострих питань від Олени Ніжельскої в виданні «Зміст тижня», яке було надане на 5-й день перебування на посаді. (Фото обкладинки «Зміст тижня»/Артем Лисогор).

Друге

В зазначенному вище інтерв’ю Лисогор сказав: «Одна з першочергових задач – зібрати всіх до купи і сформувати потужний склад обласної військової адміністрації, а також консолідувати навколо себе військові адміністрації громад та районів«.

Зібрання до купи всіх адміністацій Луганщини суспільство не побачило навіть у вигляди публічної наради з постановкою задач на звітний період, як і не може побачити на сайті ЛОДА систематизованного переліку всіх адміністрацій (у т.ч. війскових), які створені в Луганській області, контактних данних (посилання на веб-ресурси) і посадових осіб. Перелік територіальних підрозділів центральних органів влади на сайті є, а ось перелік всіх адмінстрацій Луганщини і посилання на їх сайти (інформаційні ресурси) важко знайти. Єдине, що вдалось знайти на сайті ЛОДА це перелік і контакти міських війскових адмінстрацій Старобільского району (дивиться нижче скріншот).

Скріншот з сайту Луганської ОДА

Третє

На фоні величезних бюджетних витрат, які викликають у суспільства і ЗМІ гострі питання у багатьох підзвітних для очільника області місцевих і районних війскових адміністрацій за 100 + 410 днів війни досі не створенні сайти. На відкристь влади і право громадян на інформацію, що бюджетних коштів не вистачає?

Наприклад, у Сватівської районної держадмінстрації/РВА відустній сайт (не плутати с сайтом Сватівської районної ради, на якому відсутня інформація про Сватівську РВА, і інформаційно обмеженою сторінкою на сайті ЛОДА). Якщо у районних адмінстрацій відсутні сайти, то годі і казати про більшість місцевих війскових адмінстрацій стосовна наявності в них власного сайту.

Чиновники можуть заперечити, що є сторінки у фейсбук відповідних адміністрацій, так є, але вони інформаційно обмежені у вигляді інформаційної ленти новинних повідомленнь і не дають можливості громадянам на доступ до більшості важливої інформації стосовно своєї громади, таких як данні про керівника і посадовців, про прийняти розпорядження, витрати і доходи бюджету і т.і.

Скріншот з фейсбук сторінки Сватівської РДА (а де інформація про креівний склад, прийняті розпорядження і т.і.)

А якщо сайти і є у деяких міських війскових адміністрацій, то вони обмежують доступ до інформації, наприклад не оприлюднюють «Розпорядження», які не стосуються обмеженої інформації, що є порушенням закону, наприклад цим зловживає начальник Попаснянської МВА М. Ханатов, про що ми вказували в своїх публікаціях, але порушення продовжуються. На інформаційні запити замість відповідей на поставленні питання, деякі адміністрації відповідають «юридичною спритністю», тобто не відповідають по суті.

Четверте

«Я впевнений, що робота військових адміністрації не повинна обмежуватись лише розподіленням гуманітарки«, — каже в інтерв’ю Ніжелській Лисогор. Але громадянам кожного дня звітують про роботу гуманітарних хабів (при цьому замовчуючи про прострочені продукти, наприклад про виданий Лисичанським хабом прострочений супчик писала с фото в фейсбук Анна Николаенко), що не є прямими обовязками адміністрацій і чиновників. А ось про те, що голови місцевих державних адміністрацій згідно закону повинні «регулярно інформувати населення про стан виконання повноважень, покладених на місцеву державну адміністрацію» від Лисогора і йому підконтрольних начальників війскових адміністрацій мешканці області поки не чули.

Замість розповідей, що зроблено згідно прописаних в законодавстві повноважень адміністрацій і обов’язків їх креівників А. Лисогор і підзвітний йому голова Сєвєродонецької РДА Р. Власенко перетворються по зразку екс-очільника області С. Гайдая в спікерів-теревенщиків по створенню власного PR-у на переоповіданнях з соцмереж про події на фронті, що не зазначено в їх прямих посадових обов’язках! І на це вони витрачають більшість робочого часу (як власного, так і підлеглих), який оплачують платникі податків!

П’яте

Згідно п.6.9 ст.15 закону «Про правовий режим воєнного стану» кожен начальник військової адміністрації «веде особистий прийом громадян та забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та громадських об’єднань«. Але питання: хто з мешканців Луганщини і де бачив цей особистий прийом громадян у особі очільника області і підзвітних йому начальників районих державних і міських війскових адміністрацій? Лисогор за 100 днів свого перебування на посаді десятки разів пропіарився в перебуванні в різних регіонах і містах України (як і його попередник- «слуга народу» С. Гайдай за 400 днів) , а де він провів особистий прийом? Такого піару не було чути!

В минулому мешканець Лисичанська Луганської області Анатолій Рижков, який зараз як ВПО перебуває в Кропивницькому 7 липня 2023 року звернувся до голови Луганської ОДА/ОВА з проханням «розглянути питання особистого прийому громадян у зручний для вас спосіб, в тому числі з можливістю використання засобів телекомунікації». На що отримав відповідь від керівника апарату Надії Колігаєвої, що його запрошують на прийом до міста Дніпра за попереднім записом (дивиться скріншоти листування).

Скріншот з листа А. Рижкова з проханням провести особистий прийом

Скріншот/ відповідь громадянину А. Рижкову від чиновників Луганської ОДА

На таку відповідь Рижков написав у фейсбук: «Коротше, напросився я (чемно та бюрократично) на прийом до керівника Луганської ВА та запропонував два варіанти зустрічі: як йому зручно, та із застосуванням телекомунікаційних засобів зв’язку, оскільки думаючи люди розуміють, що не кожен ВПО живе в м. Дніпро і не кожен може собі дозволити багаточасові переїзди на сьогодні по громадським справам. І бюрократична машина звісно обрала для себе самий зручний варіант зустрічі, ТОБІ НАДО, ТИ І ПРИЇЗДЖАЙ на зустріч до м. Дніпро.

Що ж, в той же «чемній манері», звузив варіант зустрічі та попросив!!! організувати прийм громадян із визначеною датою 19.07.2023 року із застосуванням телекомунікаційних засобів. Вважаю, на сьогодні такий спосіб спілкування є доречним та економічно обгрунтованим. Подивимось, «машина» Луганської ВА/ОДА прийме таку пропозицію«.

Але бюрократична машина відповіла, що ВПО з віддаленого міста «треба їхати на поклон к баріну, аж у Дніпро». Так для чого тоді здійснюються вояжи губернатора Луганщини по Україні за рахунок бюджету, якщо він при цьому не виконує свої прямі обов’язки по прийму громадян?

Шосте

Під час вище згаданного інтерв’ю Лисогора спитали: «що з кадровою політикою, очікувати на прихід «нової команди» чи в цьому плані глобальних змін чекати не варто?» На що він відповів:  «Спочатку я подивлюся, а потім буду приймати рішення. Я не скажу, що тут якась погана команда працює«. 

Під час мирного часу, а війни особливо розгядати кадрові питання 100 днів занад-то довго! Зеленській свого часу звільнівши Комарницького, який перебував на посаді очільника Луганщини близько ста днів, при призначенні Гайдаю натякав бути більш шустрішим.

І тут стає питання, як вище згадана чиновниця-керівник апарату Надія Колігаєва може позитивно підсилювати роботу Луганської ОДА маючи в своєму службовому списку негативний і корупційний бекгрáунд по роботі в Донецькій ОДА? Так у 2018 році у  Донецькій ОДА було проведено службове розслідування стосовно того факту, що чиновниця Надія Калігаєва не пропустила на захід з передачі Вифлеємського вогню миру керівника Донецького округу «ПЛАСТу» Вадима Овчаренка за що переведена на нижчу посаду. Також у 2019 року згідно Постанови суду Надія Колігаєва «будучи державним службовцем — виконуючий обов`язки директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА, преміювала саме себе не заявивши про конфлікт інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У судовому засіданні особа свою вину в скоєнні правопорушення не визнала та просила закрити провадження відносно неї за відсутності складу і події адміністративного правопорушення. Відповідальності чиновниця уникла в зв`язку з закінченням строку для притягнення її до адміністративної відповідальності.

Як повідомляє телеграм-канал «Луганщина оперативна» в Луганській ОДА чиновниця вляпалась в новий сканадал з преміямі собі, правда вже не порушуючи закон, але при цьому забула потурбуватись про премії підлеглим: «Цього разу пані Надія пішла трішечки схожим шляхом у даному випадку вона як завжди не обділила себе любиму?￰゚ヤᆬ тобто  домовилася що їй поставлять по максимуму всі надбавки та премії ? але чомусь забула встановити відповідні доплати своїм підлеглим. Тобто вона заслужила усе ( їй потрібно їсти та пити , а підлеглі обійдуться). Головне не забути себе любиму як ото у фільмі » Свадьба в Малиновке» . Коли Попандопала каже » Я себя не обделил»⚠️⚠️⚠️Пані Надія!! Заплатіть людям зарплату !! Бо їм і житло винаймати потрібно і дітей кормити».

Фото з телеграм-каналу «Луганщина оперативна»

Сьоме

10 липня 2023 року на апаратній нараді начальнику Луганської обласної військової адміністрації Артему Лисогору доповідала директор Департаменту соціального захисту населення Олена Поліщук (вона ж згідно деяких данних Еліонора).

Фото Луганської ОДА/ Особа пенсійного віку, зловлена на хабарі, підозрювана і підсудна за отримання неправомірної вигоди — чиновниця Олена Полішук 10 липня 2023 року на апаратній нараді доповідає начальнику Луганської ОДА/ОВА А. Лисогору

ZARAZ.INFO неоднарозово раніше звертав увагу стосовно судового розгяду про «хабарництво» Олени Поліщук в своїх публікаціях, наприклад: «В деле о взятке суд и прокуратура спорят! А чиновница Луганской ОГА Полищук 4-й год получает VIP-зарплату и безтоксично пиарится с VIPами!«(14.01.2022). Стосовно якою судовий розгляд призупинився із-за початку бойових дій, як кажуть «кому війна, а кому -мать рідна».

Пан Лисогор і компанія чиновинків, тількі не кажіть що в нас звільнити пенсіонера/ку проблема, а краще поясніть суспільству у чому цінність для держави і області таких кадрів з пенсіями і бек-граундом затримання на хабарі.

Фотоколаж редакції ZARAZ.INFO до публікації від 22.02.2022 В «деле о взяточничестве» чиновницы Луганской ОГА Полищук апелляционный суд удовлетворил жалобу прокурора на Старобельский райсуд

Восьме

Пункт 3.9 ст.15 закону закону «Про правовий режим воєнного стану» вимагає: «Заслуховування інформації прокурорів та керівників органів Національної поліції про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на відповідній території«.

У той час коли на протязі СТО-добового керування Лисогором Луганська область розривається неоднаразово корупційними скандалами, очільник мовчить і не робить стосовно цього ні яких публічних заяв, публічних робочих нарад, і не заслуховує прокурів, не звітує про це перед суспільством. Тим часом, повторимо — А. Лисогор і підзвітний йому голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко, відволікають супільство від власних службових обов’язків і перетворються по зразку екс-очільника області С. Гайдая в спікерів-теревенщиків по створенню власного PR-у на переоповіданнях з соцмереж про події на фронті, що не зазначено в їх прямих посадових обов’язках! І на це вони витрачають більшість робочого часу (як власного, так і підлеглих), який оплачують платникі податків!

Дев’яте

Пункт 4 ст.15 закону «Про правовий режим воєнного стану» вказує про переміщення (евакуації) виробничих потужностей підприємств будь-якої форми власності із зони бойових дій. А п. 3.9 ст.15 закону закону «Про правовий режим воєнного стану» вимагає: «Заслуховування інформації прокурорів та керівників органів Національної поліції про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на відповідній території«.

Звітів про евакуацію навіть рухомого майна державних і комунальних підприємств суспільство не чуло, а працівникі таких підприємств в соцмережах неодноразово вказували, що організована евакуація не відбувалась ( у т.ч. транспортних засобів). Коли суспільство побачить засідання робочих груп разом з прокурорами про відсутність (або наявність) евакуації виробничих потужностей комунальних і державних підприємств?

Десяте

В резонасному «Репортажі з 2-х засіданнь суду по справі заступника начальника Сєвєродонецької МВА О. Кузьмінова (Відео)» від 30.07.2023 редакція ZARAZ.INFO вказує, що у якості свідка, був допитаний начальник Сєвєродонецької міської війскової адміністрації Олександр Стрюк, тобто безпсередній керівник обвинуваченого. Увагу до цього оминули інші ЗМІ.

Фото/ начальник Сєвєродонецької МВА О. Стрюк на засіданні суду по справі О. Кузьмінова

Викликаний у якості свідка в суд Стрюк замість того, щоб дистанцюватись від цієї криминільної справи, стосовно якої прокурор заявляє, що готується підозра ще чотирьом особам, сєвєвродонецький начальник просить суд не відсторонювати його заступника Кузьмінова, тому що він без нього не може обійтись, маючи при цьому ще трьох заступників. Але суд приймає рішення підтримати сторону обвинувачення- відсторонити!

Тим часом, Лисогор піарится на зовнішньому ворогу і мовчить про внутрішнього ворога- корупцію і корупціонерів на Луганщині. І не робить ні яких кадрових рішень. При цьому мешканці Луганщини в соцмережах постійно говорять про потрібність рішучих кадрових змін, і вказують на різних чиновників.

Одинадцяте

На прикінці травня цього року до редакції ZARAZ.INFO звернулась група вчителів з проханням “чи можемо ми звернутись до вас задля допомоги розголосу справи стосовно закриття наших шкіл. Звільнення вчителів без жодних виплат» (дивіться скріншот) і надіслали своє колективне звернення з 36-ма підписами, яке ми оприлюднили 30.05.2023 в публікації «Вчителі-переселенці з Попасної стосовно намагання Ханатова призупинути навчальний процес і залишити освітян без заробітку колективно звернулись до можновладців» разом з розпорядженням начальника Попаснянської міської війскової адміністрації М. Ханатовим, яке не було оприлюднено (!!!) на сайті Попасняської МВА (що є порушенням закону!).

Пресс-служба Луганської ОДА у фейсбук повідомила, що 8 червня у Києві на форумі «Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція» про те, що «Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор зазначив, що з 6000 вчителів з Луганської області на підконтрольну територію виїхали лише 2600, і це без урахування територій, окупованих у 2014 році, тож кадровий дефіцит буде дуже високий«. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на форумі заявив, що є потреба в 30 тис. вчителів для роботи на майбутніх деокупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Тобто на форуму гостро стояло питання збереження вчителів і залучення нових.

Начальник Попасняської міської війскової адміністрації М. Ханатов пребуваючи на цьому форумі після почутого без сорому пішов фотографуватися на колективне фото (дивіться нижче). А приїхавши з форуму так і не виправив свої непрофесійні помилки. Про що ми детально розповіли в публікації «Якщо ворог не добив- стосовно біженців з Попасної морально довершити справу намагається «Ханатов і К».

Реакції від Лисогора стосовно цього не професійного чиновника Ханатова (який видав незаконне розпорядження про тимчасове розірвання трудових відносин з вчителями) і резонансного випадку суспільство так і не почуло!

Необхідність «звільнення вчителів» Ханатов мотивув, тим що недостатній бюджет, але без заперечень (і питаннь чому не перераховують Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне до бюджету Сєвєвродонецької РДА) зробив трансфер/субвенцію майже на 2 млн. грн бюджету вищого рівня «на здійснення заходів щодо усунення наслідків ескалації военного конфлікту, запобіганню виникнення надзвичайної ситуації і гуманітарної катастрофи в Сєвєвродонецькому районі» і за ці гроші «Автомобіль за 2 млн грн забажало купити керівництво (у особі Р. Власенко) Сєвєродонецької райдержадміністрації, коли в районі закривають школи з подібним річним бюджетом«.

Фотоколаж -ілюстрація з публікації ЗАРАЗ.ІНФО

Дванадцяте

Ігноруючи лист з зверненням Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях (який ми публікували в статті СБУ попереджає! “Вагончики” Ханатова, та яка роль Нацполіції в Луганській області, в цій скандальній історії?) чиновники Попаснянської міської війскової адміністрації (начальник Ханатов М.М.) у особі уповноваженої особи с закупівлі Тетяни Хільченко визнали торги, що відбулися з «ТОВ «БЕРЛС ОПТІ» по придбанню модульних будинків( 1) 4 одиниці по 27м2, 5 одиниць по 37м2, 5 одиниць по 45м2, 1 одиниця – 75м2) загальною вартісттю 14,2 млн грн. При цьому менша цінова пропозиція у суммі 11,86 млн грн із суттєвою економією для бюджета в 2,4 млн грн була відхилена.  Про що було сказано в публікації «Попасняська міська війскова адміністрація «забила» на лист СБУ і визнала торги з придбання модульних будинків за 14,2 млн грн».

Реакції від Лисогора супільство і тут не почуло. При тому, що дивним чином закупівлю відмінили- шляхом того, що Ханатов пішов у відпустку, а в.о. начальника Попаснянської МВА І. Іваницька своїм розпорядженням №49 від 15.06.2023 (яке не опубліковане на сайті ПМВА- що є порушенням закону) скасувала Программу «про необхідність закупівлі модульних будинків» і таким чином гроші на закупівлю не були виділені (але переможець торгів може подати до суди і виграти справу про компенсацію із бюджету — тоб-то з наших кишень).

Скріншот 1-ї сторінки Розпорядження №49 від 15.06.2023

Підзвітний губернатору Микола Ханатов при цьому, не як не заспокїться про втрату ймовірного корупційного кешу і на своїй сторінці в фейсбук видає чергові перли своїх «розумових здібностей в квадраті», натякауючи, що всі хто не дав йому купити модульні будинки ( у т.ч. СБУшники і поліцейські, які писали відповідні листи-заперечення -ред.) — це «добрі, дуже добрі, розумні і цікаві хейтери».

Скріншот з сторінки в фейсбук Миколи Ханатова

Тринадцяте

Список бюджетних закупівель на Луганщині з резонансом корупційного присмаку в соцмережах можно продовжувати нескінченно довго (і редакція ЗАРАЗ.ІНФО багато про це писала- можемо надати цілий перелік).

Оскільки новий очільник областні перейняв естафету Гайдая роз’їжджати країною, хотілось би побачити А. Лисогора (і окремо керівника Сєвєродонецької РДА Р. Власенко) разом с журналістами наприклад на Кіровоградщині з інспекційною метою на одному з об’єктів резонансної закупівлі за 35 млн грн за адресою вул. Лісна,1, с. Войнівка, Кіровоградська область. Де Лисичанська міська війскова адміністрація у особі начальника Валерія Шибіко купила тимчасову оселю «на реалізацію у 2023 році Комплексної програми розселення евакуйованих мешканців Лисичанської міської територіальної громади «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки». Будівля закуплена давно, але звітування/піару в лентах фейсбук і на сайтах Луганської обласної, Сєвєвродонецької районної і Лисичанської міської війсоквих адміністрацій, щоб там у 2023 році мешкали щасливі (на 35 млн бюджетних коштів) переселенці- НЕ МАЄ! А заодно і провів-би особистий прийом для переселенців з Луганщини, які переїхали до Кіровоградської області.

Скрнішот з відповіді начальника Лисичанської міської війскової адміністрації В. Шибіко

Також очільнику Луганської області варто відвідати об’єкт де прописано більше 40 юридичних осіб і перевірити на який це ремонт виришіла витрати Сєвєродонецька РДА майже 27 млн грн. бюджетних коштів.

У згаданному інтерв’ю на початку цієї аналітики Артем Лисогор просив підтримки громадян: «Важко битися з вітром самому, а коли гуртом, то завжди легше». І саме рішучі дії -кадрові, антикорупційні, прозоро-інформаційні підтримають переселенці, а не пустий піар з розтратними для бюджету вояжами Україною з закриванням очей на дерибан бюджету з корупційними ознаками.

А ви вимушені переселенці-біженці від війни як гадаєте?

Володимир Хапчук

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network».

***

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Рахунок № UA383047950000026002053729142

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 304795), валюта UAH. Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473 Призначення платежу: підтримка статутної діяльності . Контакти: [email protected]

***

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *