У Черкасах переселенкам відмовляють у виплатах на дітей (відео)

У Черкасах департамент соцполітики відмовив переселенкам у виплатах на дітей, а це – 3 000 гривень у місяць. Відмову пояснили тим, що 332-га постанова Кабінету Міністрів, яка регулює порядок виплат внутрішньо переміщеним особам, не містить такої норми, повідомляє «Суспільне«.

Катерина Марченко переїхала із Краматорська до Черкас на початку повномасштабної війни. Тут народила дівчинку. Відразу оформила довідку внутрішньо переміщеної особи, але у виплатах на дитину жінці відмовили.

«Аргументували це тим, що дитина не переміщувалася», — зазначила вона.

Жінка додала, що у довідці про місце реєстрації дитини вказали місто Черкаси, хоча сама вона прописана в Краматорську. Змінити довідку їй відмовили.

«Я подумала, що якщо зареєструю дитину сама, то їй будуть належати виплати. Я поїхала до Краматорська на свій страх і ризик, прописала дитину там одним днем, приїхала, показую їм прописку і прошу переробити цю довідку. Вони сказали, що, мовляв, так, довідку переробимо, але виплати дитина все одно не буде отримувати, тому що вона не є переміщеною і вона народилася в Черкасах».

Чому департамент соціальної політики відмовляє жінкам у виплатах на дітей, пояснила заступниця директора Юлія Ніконенко:

«Постанова 332-га, яка регулює порядок виплат переселенцям, не містить норми, яка зобов’язувала б органи соціального захисту виплачувати допомогу внутрішньо переміщеним дітям, які народилися на території приймаючої територіальної громади. На облік таких дітей ставлять, як внутрішньо переміщених, але призначити їм допомогу технічно неможливо, оскільки чітко написано, що допомога призначається тим, хто переміщений з територій, на яких ідуть бойові дії»..

Юрист черкаського правозахисного центру Ігор Соловей зазначив, що цією ситуацією займається Черкаський окружний адміністративний суд.

«Щоправда, це рішення ще не набрало законної сили, воно ще має пройти апеляційний розгляд і вже тоді буде вважатися таким, що вступило у законну силу. Але вже нині можна сказати, що суд визнав дії департаменту соціального захисту населення Черкаської міської ради незаконними та протиправними», — пояснив він.

Юлія Ніконенко додала, що це питання може бути вирішене на користь переселенців під час засідання Кабміну:

«Наразі ми маємо лише попередній результат. Повідомлено, що на засіданні Кабміну 7 липня, ухвалять нову редакцію постанови, який передбачає, зокрема, виплату такої допомоги в розмірі 3 тисяч гривень. Після прийняття постанови така допомога буде виплачена сім’ям з дати першого звернення за допомогою».

Відео Суспільне Черкаси/ Як діяти у разі радіаційної загрози, виплати на дітей, вступна кампанія, спекотний день | 06.07.23