Як «КОКи- Кам’янсько-Обухівські Кадри» з владної вертикалі Зеленського знищують медично-кадровий потенціал Луганщини

Не компентентна, анти-логічна і безконкурсна кадрова політика, яка відбувається все частіше з корупційно-кумовським присмаком руйнує державу не тільки з верху, а і на місцях, що може привести к резонасному колапсу руйнації держави. І тому приклад недолуглої кадрової політики начальника Лисичанської міської війскової адміністрацій Валерія Шибіко прикомандированного на посаду з м. Обухова (якого призначив особисто президент В. Зеленський) стосовно кадрів Комунального некомерційного підприємства Лисичанської міської ради Луганської області «Лисичанська багатопрофільна лікарня».

На початку вересня без пояснення причин з боку адміністрації була звільнена генеральна директорка лікарні Світлана Голубцова, а на її місце без конкурсу і хоч якоїсь вхідної кадрової фільтрації (з вивченням позитивного і негативного бекграунду) майже міттєво була призначена Ірина Краюшкіна, про що ми писали в публікації «Керівниць медзакладу з сумнівним бекграундом начальник Лисичанської МВА Шибіко звільнив і призначив нелегітимними розпорядженнями«.

Як то кажуть, «не пройшло і пів години», а в нащому випадку і двох місяців, як 29 листопада звільнилася генеральна директорка Лисичанської Багатопрофільної лікарні Ірина Краюшкіна. І як завжди Шебіко і Компанія забули про лисичан, це раптове її звільнення привело к тому, що медики-переселенці цього закладу не отримали вчасно зарплатню.

Когось призначили замість Краюшкіної? А призначили виконуючою обов’язки гендиректорки заступницю з економічних питань Євгенію Гавриш, яку в заклад привела Краюшкіна. Яка теж не з лисичансько-луганським корінням, а з міста Кам’янського Дніпропетровської області і займається тендерами “по великому” це її основний рід діяльності. Таку оцінку дали Гавриш журналісти з міста Ніжина в публікації «Особа, яка займається мільйонними тендерами в Ніжині (переможець з Кам’янського), займалася ними і в Кам’янському«. На питання журналіста редакції ZARAZ.INFO чому в неї така географічно розкидана кадрова тендерна біографія, пані Євгенія Гавриш «скромно» відповіла: «я фахівець гарний». Але який вона фахівець по тендерам, можно зробити висновок по скарзі Учасника торгів до Антимонопольного комітету на рішення Замовника( Ніжинська лікарня): «Дане рішення Замовника ставить учасників у не рівні умови, оскільки пропозиція ТОВ «Проектна асоціація «Стройбат» була визнана переможцем не дивлячись на невідповідність пропозиції вимогам тендерної документації, що порушує основоположні принципи проведення публічних закупівель визначених ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», права та охоронювані законом інтереси ТОВ «ІК «АРКОН». Вищезазначене підтверджується наступним: Детальніше у вкладенні«.

В Лисичанському варіанті В.о. генеральної директорки  КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» Євгенія Гавриш зробили те, на що не зважилася попередниця, але яка видала в листопаді 2023 наказ «Про виклик на робоче місце» медперсоналу не думаючи про забезпечення їх житлом і коштами на переїзд, про що ми писали в статті «Бюджетні і кадрові тринькання релокованих медзакладів Луганщини на прикладі Лисичанської лікарні«. Тобто, не створивши ще місця роботи і не переймаючись проблемами житла і переїзду медперсоналу «КОКи«- Кам’янсько-Обухівські Кадри викликають медичних працівників в місто Дніпро з однією із самих високих цін на оренду житла, а в разі відмови призупиняють дію трудового договіру без вказання його терміну- що є фактичним звільненням (зверніть увагу на юридичну різницю, що Наказ видають не з формуліровкою: «Тимчасовим призупиненням трудових відносин»!). Гавриш не задумуючись о наслідках «кадрового голоду» в медицині вже 29.11.2023 видала Наказ №718-к «Про призупинення дії трудового договору з …..» одним з медичних працівників (дивіться скріншот).

А далі вимальовується картина «Репіна» (Соловьова)- «Приплили», або «Покорение Эрмаком Сибири», яку з натяком описав комік А. Райкін: «Все напряглось, все застыло… Еще минута. Ура- Сибирь покорена!»

По пакету «Збереження кадрового потенціалу» НСЗУ зарплатня нараховувалась всім медикам і тим хто виїхав, і тим, хто залишився на окупованих територіях, для того, щоб медичні кадри не розбіглися. Тобто в нашому випадку- всім, хто є співробітником Лисичанської лікарні. І виходить ті медичні працівники, які залишились в окупації після звільнення, якщо до них не буде юридичних притензій отримають зарплатню за весь термін відсутності, а ти хто переїхав на підконтрольну територію і їх викликали на роботу в Дніпро «КОКи»- Кам’янсько-Обухівські Кадри, а вони не приїхали- їм дулю, а не «Збереження кадрового потенціалу» у вигляді збереження зарплат?! Може таким чином медиків спонукають на те щоб вони переїхали «туди назад», а не в Дніпро, щоб зарплатня 100% нараховувалась «тут»? Ну, скажіть хто-небудь в захист чиновників (ми це опублікуємо-ред.), що це не девірсійно-підривна робота?

В 2022 році більшість співробітників лікарні була відправлена у простій. І отримували 2/3 від окладу. А з тими, хто залишився на окупованих територіях ,за рекомендацією обласної ВЦА було призупинено трудові договори. Так ж доля настигла й тих, хто поїхав за межі країни. Таким чином лікарня заощадила велику кількість грошей, понад 100 млн грн. І у «КОКив» долоні чешуться, мозг вночі не спить, як бюджет роздерибанити? Тому і створються такі нелогічні схеми, як кадрові, так і в закупівлях: «Чиновники Лисичанської багатопрофільної лікарні на 80 млн грн бажають закупити обладнання» (або ось). Чому згідно логіки, не можна з цих коштів виділити частину на матеріально-житлове забезпечення медперсоналу? Наприклад: на оренду або купівлю (в комунальну власність) службового житла?

А без певної кількості і спеціалізації персоналу отримати ліцензії і сертифікації лікарні і структурним підрозділам неможливо! До того ліцензування і сертифікація вимагають певні вимоги до приміщеннь і обладнання. Як буде вирішуваться питання ліцензування медзакладу пані Євгенія Гавриш в телефонній розмові з журналістом ЗАРАЗ.ІНФО відповіді не дала, сказавши: «Ми думаємо над цим». І виходить цікавий факт: не прийнявши і не затвердивши логічний план, як отримати ліцензію для медзакладу чиновники «КОКи» рублять сук з кадрами, які будуть потрібні для отримання ліцензії, а головне з ким з медиків ці «КОКи» будуть повертатися у звільнену Луганську область? І виходить, що у цих «КОКив»- Камянсько-Обухівських Кадрів в голові створені плани не на збереження медичного персоналу, не на відновлення роботи лікарні, не на повернення на Луганщину, а якісь інші? Які? В нас спадає думка, що окрім дерибану бюджету в них не має інших планів, а у вас?

На питання журналіста ZARAZ.INFO екс-керівниці медзакладу Ірині Краюшкіній «які закупівлі вона встигла зробити на посаді ген-директора» по телефону паночка відповіла: «Ні які, я ще ні чого не зробила». Але вибіркова перевірка на Проззоро деяких оголошених закупівель нам дала, що договіри про закупівлю підписала саме «Ірина Краюшкіна», наприклад з ТОВ «ЄВРОМЕДИСКАН» на суму 8 136 494, 00 грн. І тут виникає питання: або Краюшкіна збрехала журналісту, а значить і суспільству, або за неї хтось зробив підробний підпис? І підстави вважати останнє є, тому що в соцмержі деякі «правозахисники» посилаючись на чутки

Відео ютуб-каналу ЗАРАЗ.ІНФО/ Питання по телефону до керівництва «Лисичанської багатопрофільної лікарні» (Є.Гавриш і І. Краюшкіній) журналіста ZARAZ.INFO

Багато питаннь ми встигли задати і в.о. ген-директорки лікарні Євгенії Гавриш, на деякі гострі з них вона відповіла (детальніше слухайте у вищезазначеному відео). В телефонній розмові В.о. генеральної директорки  КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» Євгенія Гавриш просила сформувати до неї всі виникаючі питання стосовно відновлення роботи лікарні, ми сформували дюжину питань і публікуємо їх відкрито нижче і будемо чекати на нашу адресу [email protected] відповідь (для публікації), що скажуть на них чиновники.

 1. Як керівники Лисичанської МВА і КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» збираються отримувати ліцензію для впровадження медичної діяльності в м.Дніпро, і за якою адресою буде знаходитися реабілітаційне, інсультне та поліклінічне відділення? Де суспільству, переселенцям з Луганської області і Лисичанська побачити затвердженний план дій для отримання ліцензії?
 2. Чи усвідомлює керівництво, що КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» підпорядковується Департаменту охорони здоров’я Луганської ОВЦА, а територіально знаходиться в Дніпрі, за рахунок чого вона збирається завантажити реабілітаційне відділення, та тим більше інсультне відділення. Ургентні служби (швидка допомога) просто не будуть доставляти хворих до цього закладу, чи є в неї погоджений з Дніпровським ДОЗ «маршрут паціента»?
 3. Чи знає керівництво, що лікарня немає кадрового забезпечення для відкриття реабілітаційного та інсультного відділень?
 4. Яким чином керівництво лікарні збирається утримувати кадри лікарні? Чи знає керівництво, що більше половини зарплатні медики, які працюють в Дніпрі витрачають на оренду житла?
 5. Як керівництво збирається компенсувати людям оренду житла?
 6. Хто ініціював проведення закупівель дорогого обладнання? Чи погоджене воно з Департаментом охорони здоров’я Лисичанської ВЦА?
 7. Чи існує «дорожня карта» розвитку лікарні яка обгрунтувує закупівлі ?
 8. За яким принципом було призупинено трудові договори з співробітниками КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня»? Чи було створено робочі місця для цих працівників?
 9. Чому на сайті Лисичанської МВА і на фейсбук-сторінці КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» відсутнє висвітлення робочих планів, планів і обгрунтування необхідності бюджетних закупівель, кадрових і інших питаннь пов’язаних з медичним закладом і не публікуються Розпорядження начальника Лисичанської МВА?
 10. Чому не відбувається в умовах демократії в державі публічних обговорень стовно проблем/розвитку лікарні з медичними працівниками і громадськістю?
 11. Чому не проводяться прес-конференції від імені керівництва медзакладу на відповідній сторінці в фейсбук?
 12. Чи існує профспілкова організація медичного(их) закладу громади Лисичанська, хто її очолює і що вона робить по захисту прав медичних працівників?

Володимир Хапчук

***

Підписуйтесь на сторінку «ZARAZ.INFO» у Facebook , Ютуб і Телеграм, щоб нічого не пропустити.

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність і розслідування редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *