Згідно меморандуму Мінреінтеграції і МОМ 2000 квартир для громадян, постраждалих від війни, побудують в Україні

16 лютого, представники Мінреінтеграції, Міжнародної організації з міграції (МОМ), обласних військових адміністрацій і територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю щодо будівництва житла для громадян, які постраждали від війни. Передбачено будівництво до 2000 квартир для приблизно 6000 людей.

Про це повідомляє Мінреінтеграції. 

Мета ініціативи полягає у забезпеченні внутрішніх переселенців і вразливих категорій місцевого населення житлом завдяки доступній довгостроковій оренді.

Зокрема, йдеться про:

  • Хотинську та Чернівецьку міські ради Чернівецької області;
  • Коломийську міську раду Івано-Франківської області;
  • Ірпінську міську раду та Гостомельську селищну військову адміністрацію Київської області;
  • Агрономічну сільську раду, Ладижинську і Хмільницьку міські ради Вінницької області;
  • Старосамбірську, Дрогобицьку та Кам’янка-Бузьку міські ради Львівської області.

Церемонія підписання меморандумів відбулася за участю Віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук та голови Представництва МОМ в Україні Алессії Скіавон.

«Забезпечення внутрішніх переселенців житлом – одна з ключових задач Уряду на багато років вперед. Йдеться про українські родини, які втратили домівки. Це великий виклик», – зазначила Ірина Верещук.

Віцепрем’єрка повідомила, що Мінреінтеграції напрацьовує Стратегію забезпечення переселенців житлом на 2025-2030 роки. Для її реалізації знадобляться зусилля як центральної влади, так і органів місцевого самоврядування. Також у цьому контексті є надзвичайно важливою допомога міжнародних партнерів.

«Ми сьогодні щиро вдячні за постійну підтримку Уряду Німеччини та Міжнародній організації з міграції», – наголосила Ірина Верещук.

Довідково:

Фінансування проєкту забезпечує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Кредитну установу для відбудови (KfW). Кошторисна вартість проєкту: 72,1 мільйона євро.

Передбачено будівництво/реконструкцію у 2024-2025 роках 24 житлових об’єктів у територіальних громадах Київської, Львівської, Чернівецької, Вінницької та Івано-Франківської областей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *