Журналісти редакції  ZARAZ.INFO презентували свої відеороботи  в жанрі журналістики рішень

 

Журналісти редакції  ZARAZ.INFO презентували свої відеороботи  в жанрі журналістики рішень

 

25 лютого 2020 року у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулась прес-конференція на тему «Журналістика рішень або історії вирішення конкретних ситуацій в Луганській і Донецькій областях» з презентацією документального кіно.

Журналістика рішень — це підхід до створення матеріалів, де основною ціллю є пошук готових розв’язків проблеми, замість просто її висвітлення. Журналістика має бути об’єктивною та неупередженою. Саме це правило — одне з найважливіших в журналістиці рішень. Часто її ще називають «конструктивною», бо тут не може бути надмірної радості чи критиканства, а лише історії вирішення конкретних ситуацій.

 

Фото КМЦ «Сіверський Донець»/автор Віталій Матухно

Прес-конференцію відкрив журналіст Володимир Хапчук з відеоматеріалом “Вік Щастя”.  Це 40 хвилинний документальний фільм про те, як у м. Слов’янськ Донецької області громадська активістка Наталія Бондаренко організувала активне життя для людей поважного віку “55+”. Пані Наталя доєдналась до конференції за допомогою Skype та розповіла про здобутки проекту, а саме про створення груп в соціальній мережі Facebook, Telegram-каналу та свого YouTube-каналу замість телевізора. Люди старшого віку ходять у тренажерний зал, займаються ходьбою зі скандинавськими палицями та здійснюють велосипедні прогулянки. Також вони приймають участь у тренінгах, заняттях на комп’ютері, створенні власних відеороликів, занять з йоги, пілатесу та бальних танців замість черг в службах соціального захисту. Приймають учасники проекту активну участь у проведенні фестивалю для людей старшого віку — «Хочу і можу». Наразі триває процес створення «Ради сеньйор» при виконкомі міської ради. Так голова організації «Вік Щастя» Наталя Бондаренко разом з друзями ламають стереотипи про життя на заслуженому відпочинку.

 

 

Відео телеканалу в ютуб ZARAZ.INFO (підписатись тут)/ «Вік Шастя»

 


Наступною темою, яку презентував журналіст Роман Назаренко, був матеріал “Перші зародки соціального бізнесу на Луганщині” — матеріал про те, як у м. Сєвєродонецьк Луганської області керівник ресторації «Asia Mix» Олег Омельченко (переселенець із Луганська) організував на базі свого приватного бізнесу навчання і практичну роботу для учнів із місцевого Вищого професійного училища № 92. «Мова не йде про великий заробіток, – розповідає Омельченко. Вік та соціальний стан дозволяють мені вже не брати від держави, а трохи віддавати їй».

 

Відео телеканалу в ютуб ZARAZ.INFO (підписатись тут)/ “Перші зародки соціального бізнесу на Луганщині”

 

 


Завершив прес-конференцію Геннадій Леляков, який презентував матеріал  “Як мороз і дорогий газ об’єднав жителів селища Березово”  — про те, як у селищі Березово що поруч з м. Лисичанськ Луганської області у зв’язку з дорогим для сімейного бюджету опаленням власних будинків мешканцями селища за ініціативою Генадія Лелякова був створений соціальний «Енергетичний виробничий кооператив «Вогник», який об’єднав людей біля вирішення певної проблеми. Цей ролик виявився самим популярним серед представленних і набрав більше 14.000 переглядів в соцмережах ютуб і фейсбук.

 

Відео телеканалу в ютуб ZARAZ.INFO (підписатись тут)/ “Перші зародки соціального бізнесу на Луганщині”

 

 

Головною ідею прес-конференції стала наявна демонстрація можливостей щодо використання журналістики рішень для розв’язання конкретних проблемних ситуацій в Луганській і Донецькій областях. Учасники прес-конференція переконалися на прикладах героїв документального кіно, що кожен небайдужий мешканець може ініціювати та втілити соціальний проект, спрямований на вирішення актуальних соціальних проблем та покрашення життя в громаді.

 

 

Відео КМЦ «Сіверський Донець»/ Прес-конференція: “Вогник. Соціальний бізнес. Вік Щастя” 25.02.2020

 

.

Фото/зйомка прес-конференції

 

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *