Сєвєродонецька РДА купила один CITROEN, а за таку ціну Сватівська МВА закупила два «Сітроєна» з схожими характеристиками

Сватівська міська війскова адміністрація у особі начальника Олександра Міткевича 21 квітня 2023р. уклала договір про закупівлю у ТОВ «Ніко Мегаполіс» (с. Гора Бориспільского р-ну Київської обл.) двох легкових автомобілів CITROEN BERLINGO L2 загальною вартістю 1.916..000 гривень. Повідомляє ZARAZ.INFO.

Для порівняння Сєвєродонецька райдержадміністрація у особі голови Романа Власенко 9 червня 2023р. уклала договір з ТОВ «Модерн-авто» про закупівлю одного легкового автомобіля CITROEN SPACETOURER Business загальною вартістю 1.839.778 млн гривень, про що редакція ЗАРАЗ.ІНФО раніше повідомляла в публікації «Автомобіль за 2 млн грн забажало купити керівництво Сєвєродонецької райдержадміністрації, коли в районі закривають школи з подібним річним бюджетом«.

Порівняємо деякі основні технічні характеристики цих двох марок автомобілів від виробника CITROEN в наведеній нижче таблиці.

Технічні характеристикиCITROEN BERLINGO L2CITROEN SPACETOURER Business
Тип кузовууніверсалуніверсал
Обєм двигуна1596 см куб1997
Тип паливадизпаливодизпаливо
КоробкаМКПП5автомат
Кількість місць57(9)— в залежності від моделі
Довжина кузова4753 мм5306 мм
висота18491935
Об’єм багажного відділення1538/26931300/3000 /(4900- до першого ряду сидінь)
Кондиціонер++
Ціна 1 один.958.000 грн1.839.778 грн

Не будемо стверджувати, що це однакові за класом автомобілі, але як бачити із таблиці основна різниця у цих автомобілів (з точки зору корисності їх ефективного використання), це в кількості місць (5 і 7(9) — в порівнянні), а головне в ціні, що один автомобіль коштує майже в два рази дорожче іншого, або за ціною одного авто CITROEN SPACETOURER Business (який закупила Сєвєродонецька РДА) можна купити два авто CITROEN BERLINGO L2 (що зробила Сватівська МВА).

Цілком зрозуміло, що для організації з певної кількістю штату і функціональних задач мати два автомобіля- це краще ніж один у т.ч. тому що, ймовірність що два авто зломаються одночасно дуже низька, або можна було заощадити бюджетні кошти у розмірі майже мільона гривень на інші потреби. І ще питання скільки раз на рік автомобіль закуплений головою Сєвєродонецької РДА Власенко буде перевозити 7або 9 людей одночасно (це ж не підприємство з надання пасажирських/транспортних послуг)?

Нагадаємо Власенко заявляв для чого закуповується такий авто: «Купуємо бус! Бус пасажирський на 9 місць, задні сидіння знімаються, зараз будемо використовувати для перевозки гуманітарної допомоги в наших ХАБах, а після деокупації будемо використовувати на Луганщині і для вантажів, і для перевезення людей»

Варто звернути увагу, що в додатку до договору закупівлі автомобілів Сватівська міська війскова адміністрація вказала розгорнуті характеристики, специфікацію і комплектацію автомобілів (у т.ч. з зимовою гумою і рацією!!!), а Сєвєродонецька РДА у особі Р. Власенко згідно договору купила «кота в мішку» не вказавши в додатку до договру закупівлі розгорнуті характеристики, специфікацію і комплектацію автомобіля, чим залишила маржу для зловживань. (Дивиться скріншоти нижче). У т.ч. в додатку не вказано на скількі вмісний автомобіль закуплено, а в тендерних вимогах авто повинно мати 9 місць.

Скріншот з додатаку до договіру Сєвєродонецької райдержадміністрації у особі голови Р. Власенко від 9 червня 2023р. з ТОВ «Модерн-авто» по закупівлі одного легкового автомобіля CITROEN SPACETOURER Business загальною вартістю 1.839.778 млн гривень

Скріншот з додатаку до договіру Сватівської МВА у особі начальника О. Міткевича від 21 квітня 2023р. про закупівлю у ТОВ «Ніко Мегаполіс» (с. Гора Бориспільского р-ну Київської обл.) двох легкових автомобілів CITROEN BERLINGO L2 загальною вартістю 1.916..000 гривень.

Володимир Лисичанський

[email protected]

DONATE

Підтримайте проект журналістських розслідуваннь редакції ZARAZ.INFO

Рахунок № 26002053729142 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

(ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 304795)

валюта UAH

отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”

ЄДРПОУ/ДРФО 42889473

Призначення платежу: підтримка статутної діяльності

***

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *