Як чиновники Лисичанської ВА купівлею буржуйок вирішили перевершити мультіплікаційного героя (ВІДЕО)

Управління житлово-комунального господарства Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області вирішило закупити печі твердопаливні буржуйки, булер`яни для формування місцевого резерву Лисичанської міської військової адміністрації для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі воєнного характеру.

Скріншот з Дозорро

Двадцять четвертого жовтня 2022 року в тендерній документації чиновники зазначили наступні габаритні вимоги до печі буржуйки: ширина-380 мм; глибина -450 мм; висота-520 мм, розмір завантажувальних дверцят : ширина-250мм висота 250 мм Вага 35кг +-2%.

Скріншот з Дозорро

За 5 днів до завершення прийняття тендерних пропозицій чиновники змінюють ряд вимог до печі буржуйки у тому числі зменшують габаритні розміри. Так ширина печі зменшується з 380 мм до 200 мм, глибина остається та сама, а висота трохи збільшується на 30 мм. При цьому зменшуються розміри завантажувальних дверцят і вага печи.

Скріншот з Дозорро

І вся ця маніпуляція зі змінами технічних вимог до буржуйки дивним чином співпадають з поданою через два дні після змін пропозицією переможця і єдиного учасника торгів ФОПом Потапенко Олегом Миколайовичем, який до речі на нашу думку відзначився як технічний/ підставний учасник тендеру по закупівлі біотуалетів, про які вже писала редакція ЗАРАЗ.ІНФО.

Ви спитаєте, а що такого вагомого змінилось від таких змін в тендерній документації. По-перше: зміни прописані під єдиного учасника і преможця торгів, що має корупційні ознаки. І головне в результаті маніпуляції обжм буржуйки зменшився майже в два рази з 0,09 м. куб. до 0,05 м.куб. Що в два рази зменшує обєм для закладки дров. Також зменшились розміри дверцят- що затруднить закладку дров. Тобто така буржуйка буде дуже проблемною для використання, треба буде частіше в неї закладувати дрова і меншого розміру.

Замість родзинки скажемо, якщо в інтернеті ви задасте в пошуку “продам” або “куплю буржуйку” ви не знайдете пічь с такими мінімальними розмірами, як в нашому випадку. Мінімальна ширина пропонуємих пічей від 250 мм, що можливо є вимогами стандарту. І ціна печей вагою від 30 до 40 кг. ( а метал це основні витрати в собівартості) дешевше на 1000-2000 грн від буржуйки закупленої Лисичанською військовою адмінстрацією за 6570 грн.

Скріншот з ПРОМ.УА

Сподіваємось, що після перегляду нашого нижче показаного відео завідувач сектору закупівель Олена Грицай і розпорядник бюджетних коштів Начальник Лисичанської міської військової адміністрації Валерій Шибіко продемонструють нам, як зручно користуватись такою буржуйкою і розкажуть чому маніпулятивно змініються тендерні вимоги, і чому печі закуплені за найвищою ринковою ціною що пропонується в інтернет.

Відео ZARAZ.INFO