Financial Times: Робота найбільшого в Україні виробника сталі Arcelor Mittal у Кривому Розі під загрозою через мобілізацію

Робота найбільшого в Україні виробника сталі Arcelor Mittal у Кривому Розі під загрозою через мобілізацію.

“Якщо вони продовжать мобілізацію, у нас не буде достатньо [персоналу] для роботи. Ми говоримо тут про існування компанії”, – сказав газеті Financial Times Мауро Лонгобардо, виконавчий директор заводу.

З початку війни з 18 тисяч працівників заводу було мобілізовано 3500, але після набрання чинності законом про мобілізацію “ймовірно, буде ще більше”.

Щотижня на фронті гине хтось із співробітників підприємства, яких мобілізували. На роботу через це доводиться масово наймати жінок.

ArcelorMittal розмістила по Кривому Розі рекламні щити із зображенням жінок у помаранчевих комбінезонах заводу та з такими гаслами, як “Тут справді всім керують жінки!”.

Раніше на “Арселорі” жінки працювали в основному на адміністративних посадах, але “тепер вони все частіше беруть на себе більш фізично тяжкі ролі”.

Чоловіків наймати складніше, оскільки, за законом, вони зобов’язані спочатку зареєструватися у військкоматі, “що відлякує багатьох потенційних кандидатів”. Із заводу регулярно забирали до армії машиністів локомотивів, електриків та механіків.

Це робилося спочатку централізовано – через керівництво “Арселора” – а потім військкоми почали стояти біля прохідної заводу на початку зміни, “що спонукало деяких співробітників повернутися додому і триматися подалі від компанії”.

Через масову мобілізацію завод був змушений скоротити виробництво, у тому числі сталі, що використовується для захисту енергетичних об’єктів від російських авіаударів.

Скорочення виробництва також призвело до зниження прибутку та податкових надходжень уряду, додав Лонгобардо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *