Ханатов і вчителі Попасної обмініються колективними зверненнями, відповідями і спростуваннями. А профспілки і правозахисники мовчать?

Після розголосу у суспільстві і в соціальних мережах обурення вчителів і батьків учнів (у вигляді колективних звернень) учбових закладів Попасної, публікації на ZARAZ.INFO матеріалів «Вчителі-переселенці з Попасної стосовно намагання Ханатова призупинути навчальний процес і залишити освітян без заробітку колективно звернулись до можновладців» і «Діти флешмобом, а батьки колективним зверненням виступили проти закриття Попаснянського ліцею №24 чиновниками «Ханатовим, Лагутіною і К?»», а також спілкування журналіста редакції з чиновниками Попасняської міської війскової адмінстрації в кабінетах чиновників почались якісь ворушіння і зміни. Начальник Попасняської міської війскової адміністрації М. Ханатов надав відповідь на колективне звернення вчителям Попасняського ліцею №25, а на цю відповідь вчителі написали Спростування (дивіться нижче).

Від редакції ZARAZ.INFO задомо питання: А чому в цей трудовий конфлікт не втручаються профспілкові організації і правозахисники, і не захищають трудові права і не оприлюднюють свої висновки?

Скріншот відповіді на коллективне звернення вчителів (яке ZARAZ.INFO публікував 30.05.2023) начальника Попасняської МВА М. Ханатова

На вище наведину відповідь на коллективне звернення вчителів (яке ZARAZ.INFO публікував 30.05.2023) начальника Попасняської МВА М. Ханатова вчителі Попаснянського ліцею №25 відповіли спростуванням, яке надіслали нашій редакції.

Спростування

Колектив Попаснянського ліцею №25 отримав відповідь начальника ВА Миколи Ханатова на колективне звернення учителів даного ліцею про причини призупинення навчального процесу освітніх установ Попаснянської громади.

У цій відповіді пояснення, які надав начальник ВА Микола Ханатов з приводу призупинення освітньої діяльності Попаснянського ліцею №25, не відповідають дійсності.

Так одною з причин призупинення освітнього процесу був найменший показник ЗБЕРЕЖЕННЯ учнівського контингенту учнів порівняно з іншими навчальними закладами.

У листі зазначено: “Станом на 24.02.22 в закладі навчалось 403 учні, на 01.09.22 їх було 228, станом на 25.05.22 освіту здобуває лише 219 учнів”.

Ми вважаємо, що необхідно враховувати не показник втрачених учнів, а враховувати кількість дітей, що ЗДОБУВАЮТЬ освіту в ліцеї у цьому навчальному році. Так як, згідно з Законом України “Про освіту” ст.55 (Батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти).

Зменшення кількості учнів у закладах освіти розпочалось у лютому 2022 року внаслідок військової агресії РФ, початком бойових дій у нашому місті, коли мешканці вимушені були евакуюватися в різні регіони України та за її межі. На деякий час зв’язок з родинами учнів був втрачений.

Але, незважаючи на це, за короткий термін, в квітні, наш освітній заклад відновив освітній процес у дистанційному режимі, відновлювалася база учнів, класні керівники підтримували контакти з учнями. А вже з 01.09.22 року кількість учнів — здобувачів освіти ліцею налічувала 228.

Протягом навчального року кількість учнів дещо зменшилася, але ця кількість є одним з найбільших показників ЗБЕРЕЖЕННЯ учнів в освітніх закладах громади (ІІ).

Тому, висновок про те, що “адміністрація і педагогічний колектив безвідповідально поставились до покладених на них законодавством обовязків та не був зацікавленим в утриманні(збереженні) кількості учнів , що призвело до втрати великої кількості школярів” є безпідставним.

Колектив ставить під сумнів необгрунтовані висновки щодо кількості учнів під час моніторингу.

Також у листі було зазначено , що “Відділом ОКМС проводився моніторинг якості дистанційного навчання, за результатами якого визначено найнижчий показник відвідування уроків учнями Попаснянського ліцею №25.” Ми вважаємо ,що такий висновок не відповідає дійсності.

У наказі відділу освіти Попаснянської громади № 07 від 15 лютого “Про підсумки моніторингу якості дистанційного навчання у закладах освіти Попаснянської МТГ” та аналітичній довідці про підсумки моніторингу якості дистанційного навчання у закладах освіти Попаснянської МТГ в умовах дії воєнного стану (Додаток до наказу відділу ОКМС від 15.02.2023 №07), які були надіслані адміністрації ліцею не було оприлюднено показники відвідування учнями не тільки нашого закладу, а і інших навчальних закладів громади.

У довідці написано: ”У середньому відвідуваність уроків учнями закладів освіти складає 70-73%.”, “Діти Попаснянського ліцею №25 мають доступ до платформи E-schools: електронний щоденник”, а в наказі зазначено, що визнати задовільним рівень та якість охоплення дистанційним навчанням учнів закладів освіти Попаснянської міської громади в умовах дії воєнного стану.

Звідки взялись дані про найнижчий показник відвідування нашими учнями занять — не зрозуміло…

До того ж, наголошуємо, що моніторинг проводився в період масованих обстрілів, безсистемного відключення електроенергії, що поставило дітей з різних регіонів України в нерівні умови дистанційного навчання.

І навіть у таких умовах, вчителі продовжувати працювати вдень і ввечері з тими учнями, що не змогли приєднатися до уроків.

Наступний аргумент, який є теж безпідставним: “Дуже слабкою є участь зазначеного ліцею (№25) в конкурсах, виставках та інших освітніх заходах обласного чи міжнародного рівнів” можемо надати узагальнюючу таблицю участі нашого закладу в заходах різних рівнів, яку ми надали Відділу ОКМС,для узагальнення підсумків роботи за 2022-2023 рік.

ІНФОРМАЦІЯ

Назва ЗЗСОУчасть у Міжнародних, Всеукраїнських проектах, експериментахТерміни впровадженняКількість вчителів та учнівЯкість впровадження
Попанянський ліцей №25«Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» 2021-20262022-2023 н.р – 29 учнів, 13 вчителівОтримання результатів МОН і ІМО з наступних питань для подального впровадження в роботу НУШ: підтримка керівництвом міста, громади інноваційної ініціативи вчителів-пілотників; фінансове та матеріальне забезпечення пілотних шкіл; готовність учителів до роботи за новим ДСПО; освітнє середовище в пілотних класах; професійне середовище вчителя; педагогіка партнерства; інклюзія в пілотних класах. Участь в робочих зустрічах з вчителями навчальних закладів – учасників експерименту з метою обговорення кращих практик і викликів у процесі експерименту. Участь в круглих столах для представлення та обговорення проміжних результатів, внесення змін і доповнень до плану експериментальної діяльності. Проведення моніторингу ІМО з основних предметів математики і української мови, анкетування учнів.

Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України»2020-2024 р.2022-2023 рік 2 вчителя 13 дітейНабуття дитиною, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам`яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо. Виховання еліти нації.
Назва ЗЗСОУчасть у конкурсах різного рівня, назваКількість учасниківКількість переможців
Попанянський ліцей №25Конкурс UKRAINIAN STUDENTS ABOUT AUTHENTIC UKRAINE (Українські учні про автентичність України) видавництва National Geographic Learning в Україні та компанії «Лінгвіст». (18 квітня 2023)5 учнів5 (сертифікати, конкурс не мав переможців)

Всеукраїнський конкурс з фізики «Левеня» 7-11 класи6 учнів2-відмінний результат 4 –добрий результат

Математичний конкурс «Кенгуру» Всеукраїнський етап 1-11 класи Міжнародний етап (березень 2023р.) 1-11 класи42 учасників


43 учасників
1-відмінний результат 17 –добрий результат 20- добрий результат

Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу» 3 клас 03.01.202311 учнів9 -Диплом І ступеня

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Мій Захисник України» Жовтень 20229 учнів2 учні- сертифікати переможців і пам’ятні подарунки

Всеукраїнська онлайн-олімпіада з української мови. 12.04.2023. 3 клас10 учнів2 -диплом 2 ступеня 8- диплом 3 ступеня

Участь у Всеукраїнському конкурсі «Global Money Week»20.03.2023Всі 11 класів ліцеюСертифікати за участь у конкурсі кожному класному колективу і класному керівнику

Всеукраїнський конкурс есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» на відзнаку роковин з дня народженняТ.Г.Шевченка 10 клас4 учні2 учениці – диплом за 1 місце (твори увійшли до збірки творів есе учнівської молоді Луганщини)

Всеукраїнський бліц-конкурс «Український орнамент Перемоги» 9 клас5 учні1 – диплом за ІІ місце

Всеукраїнський конкурс «Історію творять особистості» 10-11 клас2 учніПідведення підсумків з 01 червня 2023 року

Всеукраїнська інтерактивна олімпіада з англійської TalkEn.Cloud 6-11 клас7 учнівШевченко Є.-сертифікат ІІст. (71-90%)

Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика2учениці2 учениці Селегень І:62б ІІм. 10 клас, Костоглод П. 50б. Ім 11 клас

Мовно- літературний конкурс ім. Т.Г. Шевченка 6-11 клас4
Шевченко Є 57б ІІІм. Нейман В. 94б Ім. ФісенкоА. 74б ІІм.

Конкурс від Національно банку України з фінансової грамотності, Центр фінансових знань «ТАЛАН» 8-11 класи45Загальний сертифікат про участь (переможців не визначали)

VІ Всеукраїнській конкурс «Гуманне ставлення до тварин» 5 клас20Загальний сертифікат про участь (переможців не визначали)

Обласний конкурс Інтернет-часопис «ГЕРОЇ ПОРУЧ»2 учняПодяки за участь

Всеукраїнська благодійна акція-конкурс “Смілива гривня”Учні-145 Вчителі-21Попаснянський ліцей № 25 нагороджено грамотою від Національного банку України

Всеукраїнсько краєзнавчо онлайн-вікторина7 учнівПодяки за участь

Всеукраїнсько дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток»15 учнівПодяки за участь

Обласний конкурс малюнків до Дня Захисника і Захисниць України15 учнівІ місце (1 учень), ІІ місце (1 учень). Подяки за участь

Участь у Всеукраїнській акції «Ангели пам’яті»150 учнівПодяка на заклад

Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей – 2023»7 учнівПодяки за участь

Участь у регіональній краєзнавчій конференції-конкурсі«Україна пам’ятає і Світ не забуде»18 учнівПодяка на заклад

Участь у конкурсі «Світ очима тварин» у рамках Всеукраїнських профільних шкіл Малої академії наук України2 учня2 Дипломи з відзнакою

Для колективу ліцею є стратегічним завданням національно — патріотичне виховання. У березні була проведена педагогічна нарада за темою: «Національно-патріотичне виховання у контексті сучасних викликів», на якій заступник директора з НВР Нікітіна Н.В. зазначила зміст нормативно-правових документів із питань національно-патріотичного виховання, наголосила на необхідності посилення уваги до питань національно-патріотичного виховання молоді та висвітлила напрямки роботи ліцею з даного питання .

Участь у заходах з національно-патріотичного виховання в закладі здійснюється систематично, про що свідчать публікації в соціальних мережах(група Попаснянського ліцею №25 в Facebook), посилання на сторінку: https://www.facebook.com/groups/1316178101779893/?ref=share

Учні 10 класу Фісенко Аліна та Гук Ангеліна нашого ліцею брали участь у Всеукраїнському конкурсі есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» на відзнаку роковин з дня народженняТ.Г.Шевченка. Твори десятикласниць вже опубліковані в електронному виданні збірки творів учнівської молоді Луганщини в рамках щорічного конкурсу есе «Єднанням сильні!».

Учениця 9 класу Плешива Вікторія була учасницею Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги», де посіла ІІ місце.

Учні ліцею були учасниками Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Мій Захисник України»(2 учні отримали сертифікати переможців і пам’ятні подарунки), Всеукраїнського конкурсу «Історію творять особистості» (10-11 клас — підсумки будуть після 01.06.23), обласного конкурсу малюнків до Дня Захисника і Захисниць України(І місце (1 учень), ІІ місце (1 учень), Всеукраїнській акції «Ангели пам’яті”(отримали подяку на заклад), у регіональній краєзнавчій конференції-конкурсі «Україна пам’ятає і Світ не забуде»(Подяка на заклад), у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток»(подяки за участь).

Тому, вважати, що робота з національно-патріотичного виховання в ліцеї є слабкою — безпідставна…

Ще однією причиною призупинення роботи нашого закладу було зазначено, “що учні ліцею брали участь в олімпіадах тільки на місцевому рівні”.

Але, згідно з наказом Департаменту освіти і науки “Про скасування ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році” обласні олімпіади не проводилися….

Між тим, учениця 7 класу нашого ліцею Нейман Владислава взяла участь у обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка і посіла 5 місце (всього учасників від Попаснянської громади -2).

Учениця 11класу нашого ліцею посіла призове місце олімпіади з української філології та мала брати участь у Всеукраїнському етапі, який відбувався у Львові, але організаторами були запропоновані наступні умови: всі матеріальні витрати на проїзд і проживання(разом з супроводжуючим) були покладені на батьків, що є неможливим з фінансового боку в даний період. А районний відділ освіти навіть не запропонував допомоги у фінансовому вирішенні цього питання.

Щодо участі учнів нашого ліцею в предметних олімпіадах ІІ етапу, то учні ліцею посіли призові місця з багатьох предметів, про що свідчать протоколи олімпіад ІІ етапу. (Зведена таблиця результатів учасників 2022-2023 р.)

Зауважимо, що учні понад десяти років поспіль були переможцями районного етапу та призерами ІІІ ( обласного)

Ми важаємо, що наведені в листі аргументи є безпідставними, не підтвердженими і такими, що порушують нашу честь і гідність, ставлять під сумнів професіоналізм і компетентність педагогічного колективу.

У нашому ліцеї працюють (з урахуванням атестації у 2023 році):

• спеціаліст вищої категорії ― 12

• спеціаліст І категорії ― 6

• спеціаліст ІІ категорії ― 2

• спеціаліст — 2

• мають педагогічне звання «учитель-методист» — 7

• мають педагогічне звання «старший учитель» — 3

• Заслужений учитель України – 1

Показником роботи вчителів нашого ліцею є високі результати складання учнями ЗНО та НМТ. Наводимо приклад складання НМТ у 2022 році так,як інформація про попередні результати залишилися в освітньому закладі:

Назва ЗЗСОЯкість складання ЗНО (НМТ) випускниками у 2022 роціВступ до вищих навчальних закладів
Кількість учасниківЗ нихна бюджетза контрактом
minmax
Попанянський ліцей №2512 з 17145200 (математика Колпак В. Укр.мова – Стовпяга А.)15, з них 13 в Україні, 2– за кордоном,

Учителі ліцею йшли на різні способи економії коштів: з січня місяця були зняті надбавки, два місяці ми були змушені йти в відпустки без збереження заробітної плати (2 дні на місяць).

А чи економлять бюджетні кошти інші організації, що залишилися в громаді? І скільки коштує громаді утримання апарату керівництва громади?

Підсумовуючи вищезазначене ,колектив Попаснянського ліцею №25 вважає:

  1. Наведені причини щодо призупинення освітнього процесу нашого ліцею не відповідають дійсності і є упередженими ,і безпідставними. Також при прийнятті цього розпорядження не враховувалася думка учнів, батьків, вчителів Попаснянського ліцею та небайдужих мешканців громади.
  2. Вимагаємо надати більш аргументовані пояснення в порівнянні з іншими закладами громади так, як розуміємо,що нове розпорядження про скасування розпорядження №30 від 18.05.23 може бути призупинено у будь-який момент .

Колектив вчителів Попаснянського ліцею №25

Читайте: СБУ попереджає! “Вагончики” Ханатова, та яка роль Нацполіції в Луганській області, в цій скандальній історії?

Автомобіль за 2 млн грн забажало купити керівництво Сєвєродонецької райдержадміністрації, коли в районі закривають школи з подібним річним бюджетом

Власенко пояснив, навіщо Сєвєродонецькій райдержадміністрації автівка «Opel Zafira Life» за 50 тисяч доларів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *