Найбільший Державний прапор України на Полтавщині (Відео)

Кожного року 23 серпня Україна відзначає День державного прапора. Редакція ZARAZ.INFO задокументувала у відео підняття і як розвивається найбільший Державний прапор України на Полтавщині у сквері Героїв України в м. Полтаві.

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO/ Як піднімали і як розвивається найбільший Державний прапор України на Полтавщині

Що ми знаємо про прапор України

Український інститут національної пам’яті пише, що це державне свято запровадили для виховання поваги до державної символіки – державного прапора. Саме прапор є одним із державних символів країни, що представляє націю у світі.

Ще до християнізації Русі жовто-блакитні барви символізували Київську Державу. Майже всі герби міст Київщини й України обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори

Офіційно стяг затвердили 27 січня 1918 року в Тимчасовому законі про флот УНР. 29 квітня на есмінцях і лінкорах, що базувалися у Севастополі, підняли українські прапори. Флагманський корабель «Георгій Побідоносець» подав сигнал про підняття стяга над українським Чорноморським флотом.

За гетьмана Павла Скоропадського на блакитно-жовтій основі формувалися різні службові штандарти. 16 липня гетьман затвердив військовий прапор Української Держави. 13 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові проголосила державним прапором Західноукраїнської Народної республіки синьо-жовтий стяг.

За УНР Директорії також використовувався прапор у синьо-жовтих барвах. Окупувавши Україну, більшовики карали за синьо-жовтий.

4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор замайорів над Верховною Радою України. 28 січня 1992 року Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України.

Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Державний прапор України як символ нашої країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

***

DONATEПідтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]