Партія «Слуга Народу» заплатила близько 200 мільйонів гривень компанії без комерційного досвіду

Журналісти «Слідство.Інфо» з’ясували, що партія «Слуга Народу» уклала контракт майже на 200 мільйонів гривень із компанією «Профмаркет Сервіс» — і одразу на чотири роки. Але компанія не мала комерційного досвіду: її заснували 19 грудня 2019 року, всього за місяць до підписання контракту з партією.

На початку березня 2024 року (незадовго до дедлайну подання фінансових звітів парламентських партій) термін дії контракту минув, і компанію одразу ліквідували.

Журналісти з’ясували, кому належала та чим займалася компанія, яка отримувала мільйони з бюджету.

Партія “Слуга Народу” була єдиним клієнтом “Профмаркет Сервісу”

В Україні поширена практика аутстафінгу — коли компанія-підрядник надає спеціалістів для участі у проєкті клієнта.

У фінансових звітах «Слуги Народу» неодноразово згадується «Профмаркет Сервіс» – партія сплачувала компанії за послуги з надання персоналу.

За тиждень до припинення діяльності «Профмаркет Сервісу» в Мережі опублікували вакансію офіс-менеджера для роботи на компанію за адресою м. Київ, вул. Парковий шлях. На цій вулиці розташований центральний офіс партії «Слуга Народу».

Інформації про «Профмаркет Сервісу» у публічному доступі майже немає, сайту також немає. За адресою компанії у центрі Києва зареєстровано понад десяток організацій.

Ліквідаційну комісію «Профмаркет Сервісу» очолює Валентина Макарова, яка до кінця березня 2024 року була головним бухгалтером у «Слузі Народу». У розмові із журналістами вона підтвердила, що партія була єдиним клієнтом компанії.

Щороку «Профмаркет Сервіс» отримував від «Слуги Народу» від 20 до 80 мільйонів гривень, і на підставі одного контракту, який уклали 21 січня 2020 року.

“Профмаркет Сервіс” платив кільком депутатам “Слуги Народу”

Працівниками “Профмаркет Сервісу” вважалося кілька депутатів від “Слуги Народу”. Серед них Аріна Пустова – депутат Дніпропетровської облради та колишня піар-фахівець компанії, а також Вікторія Олексійчук – заступник начальника юридичного відділу «Профмаркет Сервісу» та голова фракції «Слуги Народу» у Харківській міській раді.

У звітах «Слуги Народу» можна знайти платежі, призначені для зарплат ще кількох десятків працівників.

Зокрема, дохід через компанію отримував депутат Криворізької районної ради Олександр Лішин та депутат Покровської районної ради у Кривому Розі Анастасія Чорноус, а голова молодіжної організації «Зе!Молодіжка» Яна Казаріна працювала у «Профмаркет Сервісі» адміністратором.

Податкова звітність «Профмаркет Сервісу» викликає запитання

Серед декларантів найвищу зарплату в компанії отримувала депутатка Бориспільської районної ради Антоніна Федосова — у 2020 році вона заробила трохи більше 200 тисяч гривень. Інші отримували здебільшого до 100 тисяч гривень на рік.

За даними податкових звітів «Профмаркет Сервісу», найбільше співробітників у компанії було у 2021 році – 76 осіб. Тоді “Профмаркет Сервіс” отримав від “Слуги Народу” 76 мільйонів гривень. Навіть якщо припустити, що всі співробітники отримували таку ж зарплату, як Федосова, то загальна сума все одно становитиме близько двадцяти відсотків від отриманих грошей.

При цьому у 2021 році компанія звітувала про 63 мільйони гривень доходу, хоча від «Слуги Народу» отримала більше. Аналогічна ситуація була і у 2020-му, і 2022 рому.

Хто отримував прибуток від компанії “Профмаркет Сервіс”

Власниця «Профмаркет Сервісу» з вересня 2020 року — Оксана Надрага із Кривого Рогу, інших компаній чи навіть ФОП у неї немає.

Але у Криворізькому педагогічному університеті на кафедрі методики музичного виховання з 2003 року працює концертмейстером її повна тезка Надрага Оксана Іванівна. Вона закінчила музичне училище та консерваторію, все життя працювала концертмейстером. А юридично також була власницею “Профмаркет Сервісу”.

Валентина Макарова не підтвердила особистого знайомства із власницею, але зазначила, що Оксана Надрага проживає за кордоном, тому не може бути концертмейстером у Кривому Розі.

Започаткував компанію «Профмаркет Сервіс» Артем Малецький. За даними YouControl, як засновник він був зареєстрований у Києві, проте саме у Кривому Розі проживає його повний тезка. У вільному доступі інформації про нього практично немає.

З часу заснування “Профмаркет Сервіс” очолювала Марина Шатунова. За даними YouControl, 2020 року вона також була членом ради регіональної організації «Слуги народу» у Києві. Більше про неї нічого не відомо.

Журналісти зателефонували їй і спитали, чому єдиним клієнтом компанії була партія, але вона просто повісила слухавку. Додзвонитися їй вдалося лише з іншого номера, проте Шатунова відмовилася коментувати діяльність “Профмаркет Сервісу”.

Шатунова не змогла відповісти, хто така Оксана Надрага та де вона знаходиться.

Оплата послуг аутстафінгу — нормальна практика для політичних партій, як і витрати значної частини фінансування на зарплати. Однак у разі «Слуги Народу» постає питання: чому контракт на сотні мільйонів уклали з компанією без досвіду та одразу на чотири роки?

occrp.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *