Шахраї виманюють дані карток в соцмережах під видом “грошової компенсації”

У соціальних мережах активізувалися шахраї, які виманюють дані платіжних карток. Прикриваються “грошовими компенсаціями”.

Про це повідомляє Держспецзв’язку.

Як розповіли у відомстві, в Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий “Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів”.

Так, на згаданому ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано.

В Держспецзв’язку попереджають, що шахрайська активність має систематичний характер і відстежується за ідентифікатором UAC-0100.

У відомстві надають громадянам три головні правила, яких слід дотримуватися, а саме:

•  ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Налаштуйте контроль руху коштів: підключіть SMS-інформування, установіть ліміти на операції;
•  якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті – негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг;
•  використовуйте надійні паролі, двофакторну автентифікацію, антивірусні програми та дотримуйтеся інших порад із кібербезпеки.