Заява Високого представника Жозепа Борреля та Єврокомісара з питань кризового менеджменту Янеза Ленарчича щодо атак Росії на мирні цілі

Вчора російські загарбницькі війська завдали удару по цивільній будівлі та культурному центрі у місті Вінниці, убивши понад 20 людей та поранивши десятки інших, багато з яких перебувають у важкому стані.

Європейський Союз якнайрішучіше засуджує ці постійні невибіркові напади на цивільні об’єкти, включно з лікарнями, медичними установами, школами та укриттями.

Це звірство у Вінниці стоїть останнім у довгій серії жорстоких атак на мирних жителів та цивільну інфраструктуру.

Загарбницька війна Росії проти України спустошує країну вже понад чотири з половиною місяці. Буча, Маріуполь, Краматорськ, Кременчук, Слов’янськ, Часів Яр, Харків, Одеса, а тепер і Вінниця – Збройні сили Росії та їхні поплічники залишають по собі кривавий слід Україною. Уже тисячі мирних жителів були вбиті. Ця варварська поведінка Росії, з повним нехтуванням міжнародного гуманітарного права, має негайно припинитися.

Ми на власні очі були свідками жахливих руйнувань, яких Росія завдала Україні та її народу. Мирні жителі продовжують платити високу ціну у цій війні, стикаючись зі смертю, насильством, зокрема й сексуальним насильством, примусовими депортаціями та руйнуванням внаслідок фундаментального нехтування Росією міжнародного гуманітарного права.

Не можуть залишатися безкарними порушення та злочини, скоєні російськими військами та їхньою політичною верхівкою. Усі причетні до цих звірств будуть притягнуті до відповідальності за свої дії згідно з міжнародним правом. ЄС підтримує всі можливі зусилля задля забезпечення притягнення до відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Джерело