Байден підписав рекордний бюджет Пентагону з коштами для України

Президент Сполучених Штатів Америки (США) Джо Байден підписав законопроект про щорічні витрати на оборону, в якому передбачена рекордна сума для Пентагону 886 мільярдів доларів. У ньому вказується також допомога для України.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Білого дому та Reuters.

Цей законопроект про оборонну політику Штатів минулого тижня був ухвалений Конгресом.

(Фото обкладинки із вільних джерел Інтернет).

«Сьогодні я підписав закон H.R. 2670, «Закон про дозвіл на національну оборону (NDAA) на 2024 фінансовий рік» («Акт»). Закон дозволяє асигнування на фінансовий рік головним чином для програм національної безпеки Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Державного департаменту та розвідувального співтовариства»,, — йдеться в повідомленні.

Також Байден заявив, що закон надає критично важливі повноваження, необхідні для створення армії, необхідної «для стримування майбутніх конфліктів, одночасно підтримуючи військовослужбовців, їхніх подружжя та сім’ї, які щодня виконують цю місію».

«Моя адміністрація з нетерпінням чекає на співпрацю з Конгресом щодо відновлення повноважень цього важливого органу національної безпеки якнайшвидше в новому році. Хоча я із задоволенням підтримую важливі цілі NDAA, я зауважу, що деякі положення Закону викликають занепокоєння», — додав американський президент.

Сума для допомоги Україні в заяві Білого дому не вказується. Разом з тим Reuters уточнює, що законопроект продовжує один захід допомоги Києві, ініціативу сприяння безпеці України, до кінця 2026 року, дозволяючи виділити 300 мільйонів доларів на програму у фінансовому році, який закінчується 30 вересня 2024 року, і в наступному.

Додамо, що закон, що складається з майже 3100 сторінок, передбачав підвищення зарплати військовослужбовцям на 5,2% і збільшив загальний бюджет національної безпеки приблизно на 3% до 886 мільярдів доларів. Він також перераховує певні китайські компанії з виробництва акумуляторів, які, за його словами, не мають права на закупівлі Міністерства оборони.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *