Електроенергія подорожчає- НКРЕКП схвалила підвищення тарифів для обленерго

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення тарифів на розподіл електроенергії для більшості компаній-операторів систем розподілу.

Як передає «Укрінформ«, таке рішення НКРЕКП прийняла за результатами засідання 23 травня.

Зокрема, рішення передбачає поетапне підвищення тарифів на розподіл на червень та на липень-грудень 2023 року для 22 операторів систем розподілу. Передбачається, що тарифи зростуть в середньому на 25-50%.

Для обленерго, які розташовані на прифронтовій території, продовжено чинний тариф до кінця червня та встановлено нові тарифи з липня цього року. Це стосується таких компаній як «ДТЕК Донецькі електромережі», «Запоріжжяобленерго», «ДТЕК Високовольтні мережі», «Луганське енергетичне об’єднання», ДП «Регіональні електричні мережі».

Водночас, для компаній, що входять до підсанкційної Групи VS Energy, як-то «Житомиробленерго», ПРАТ «Кіровоградобленерго», ПРАТ «Рівнеобленерго», АТ «Чернівціобленерго» і АТ «Херсонобленерго», було запропоновано продовжити діючий тариф на один місяць.

Під час розгляду зазначеного питання члени комісії спочатку хотіли перенести прийняття, проте зважаючи на те, що це рішення стане обґрунтування для зміни тарифів для населення (механізм спецобов’язків ПСО), які завершують дію 31 травня, рішення було прийнято 23 травня.

«Наше рішення має закладатися в параметри ПСО і пропонуватись нами, як регулятором. Тому логічно, що ми маємо прийняти це рішення, а далі ПСО вже відбудовуватиметься в залежності від нашого рішення. Тому пропоную прийняти це рішення сьогодні», — сказав член регулятора Валерій Тарасюк.