ООН цьогоріч надала Україні гуманітарну допомогу на $4,5 мільярда

Україна від початку 2022 року отримала від Організації Об’єднаних націй гуманітарну допомогу на $4,5 мільярда.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками зустрічі із заступником генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітсом.

За його словами, уряд працює над збільшенням цієї цифри наступного року.

«Зараз нашим головним завданням є пережити найскладніший в нашій історії зимовий період. На сьогодні 12 мільйонів людей в Україні щодня відчувають гостру нестачу електроенергії або ж повну відсутність енергопостачання протягом кількох днів. Тому ми вдячні всім партнерам, зокрема з ООН за надання енергетичного обладнання, яке дозволяє повертати світло в домівки українців», — зазначив премʼєр.

За його словами, ООН найбільше працює у таких напрямках: допомога переселенцям, відновлення пошкодженого війною житла, гуманітарна допомога людям на деокупованих територіях, евакуйованим та тим, що лишаються в зоні бойових дій, розмінування та підтримка малого й середнього бізнесу.

Денис Шмигаль також відзначив, що Україна закликає партнерів підтримати пропозицію щодо розширення «Зернової ініціативи» на порти Миколаїв та «Ольвія». За останні 4,5 місяця в рамках «Зернової ініціативи» вже відправлено 554 судна із 13,9 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Зі свого боку заступник Генерального секретаря ООН розповів, що організація хоче допомогти Уряду України перезапустити економіку, повернути приватний сектор на ноги та збільшити кількість робочих місць. Крім того, пан Гріффітс наголосив на важливості реалізації програм розмінування та допомоги українцям у прифронтових громадах, аби дати змогу повертати туди життя.