Українці, які працювали в РФ, можуть не отримати пенсію — Мінсоцполітики

Українці, які працювали в Росії і мали там страховий стаж, можуть не отримати пенсію. Проте цю проблему збираються виправити.

Про це повідомив перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак в ефірі телемарафону, передає «РБК-Україна«.

Зараз українці, які проживали у РФ або на території окупованого Криму, а потім повернулися на підконтрольну територію, стикають з проблемами нарахування та виплати пенсій.

«Фактично громадяни, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, не мають можливості для призначення пенсій. Оскільки за чинним законодавством, щоб призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження від пенсійного фонду РФ про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію», — сказала чиновниця.

За її словами, під час повномасштабної війни Україна не може отримати ці дані від РФ, тому це фактично унеможливлює оформлення пенсії.

Марчак пояснила, що йдеться не лише про декілька сотень пенсіонерів, бо потенційно таких громадян може бути значно більше.

«Росія денонсувала угоду про пенсійне забезпечення між РФ та Україною. Через це у нас немає врегулювань для громадян України, які частину життя працювали в Росії», — додала заступниця міністра.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *