ЗМІ стало відомо, чому прем’єр Шмигаль “спростував” плани щодо підвищення податків

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль спростував плани щодо підвищення податків, хоча насправді вони розроблялися останні кілька місяців. Сам глава уряду в особистих розмовах із урядовцями не зміг пояснити, чому він зробив таку заяву. Ймовірно, Шмигаль розгубився, відповідаючи на запитання нардепа Дмитра Разумкова.

У Мінфіні, як розповідають високопосадовці і в уряді, і в Офісі президента, щонайменше два місяці готували відповідний законопроєкт, проте прем’єр-міністр Денис Шмигаль несподівано для членів свого Кабміну цю інформацію спростував. “Ми не розпочали і не обговорювали в уряді питання щодо підвищення податків”, – відповів він на запитання Разумкова.

При цьому Шмигаль не заявляв, що податки не підвищуватимуть. Насправді Міністерство фінансів уже розробило конкретну пропозицію. ПДВ мають підвищити на 1-2%, а військовий збір – на 3,5%, 23 травня цю інформацію підтвердили і співрозмовники видання Forbes. Представники “Слуги народу”, міністр фінансів Сергій Марченко, наближені до уряду експерти – усі говорили про те, що підвищувати податки доведеться. А міністр Марченко в інтерв’ю ще кілька тижнів тому відмовлявся давати чітку відповідь щодо підвищення податків (мовляв, спершу треба порахувати).

Як можуть підвищити податки

В уряді ще кілька тижнів тому озвучили пропозицію щодо підвищення податків: ПДВ та військового збору (а фактично зросте ПДФО). Вже є і розмір підвищення, прораховано ефект, ба більше, йдуть активні консультації з парламентарями. Однак законопроєкт досі офіційно не проголосували в уряді для того, щоби направити на розгляд у парламент.

За процедурою, після того, як міністерство розроблює законопроєкт, Кабмін має підтримати його на засіданні, вже тоді його реєструють у Раді і починається процедура розгляду спершу у профільному комітеті, а потім – у сесійній залі.

Завдяки підвищенню обох податків бюджет може додатково отримати близько 190 млрд грн, однак реальні потреби можуть бути у 400 млрд.

Значний ефект могло би дати економічне бронювання (особливо якби можливість ним користуватись відкрили також для ФОПів). Тобто якби у разі сплати певних податків (обговорювали 20 тис. на місяць) співробітника можна було забронювати від мобілізації. Однак ця ідея поки залишається на рівні обговорень, остаточної позиції немає.

Отже, військовий збір в Україні підвищать з 1,5% до 5%. Це найбільш суттєве підвищення. Військовий збір фактично є частиною податку на доходи фізосіб (ПДФО). Крім того, його треба буде платити під час продажу нерухомості, купівлі предметів розкоші. “Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоби всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети”, – каже співрозмовник в уряді.


Наприклад, зараз з доходу у 20 тис. грн треба заплатити 18% ПДФО та 1,5% військового сбору. Це 3,9 тис. грн. Після підвищення з такого ж доходу треба буде заплатити вже 23% (або 4600 грн). Таке підвищення може принести бюджету близько 94 млрд грн.

Крім військового збору, також в уряді планують підвищити податок на додану вартість (ПДВ). Зараз ставка знаходиться на рівні 20%. “Точне рішення, на яку суму треба підвищити податок, поки що не ухвалили. “Або на 2%, або на 3%. Не менше”, – каже співрозмовник в уряді.

Джерело: Антикор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *