Що відбувається в модульному містечку для переселенців у Полтаві на яке витрачено 42 млн грн з бюджету (Відео)

Станом на 7 липня 2023 року модульне містечко для переселенців, на яке витрачено 42 млн бюджетних коштів і надані модульні будинки від міжнароних донорів, роботи в якому почалися ще на початку року і яке розташоване в одному з медичних закладів на околиці Полтаві досі не заселено. Пише ZARAZ.INFO

Нагадаємо хронологію подій

В грудні 2022 року начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін на брифінгу журналістам повідомив, про те що у Полтавську область прийшли модульні будиночки з Польщі та Англії, які планують розмістити на території обласної психіатричної лікарні імені О. Мальцева.

18 квітня 2023 року в Полтаві перед переселенцями і десяттю народними депутатами міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексій Бруслик розповідав про безліч программ, які впроваджуються для переселенців в області, у т.ч. заявив, що є “программа, яка передбачає заходи з облаштування модульного містечка, в якому зараз ми завершуємо облаштування в Полтавській территоріальній громаді”.

Фото архів ZARAZ.INFO / Олексій Бруслик 18 квітня 2023 року в Полтаві на зустрічі з переселенцями і десяттю народними депутатами міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» (сьомий ліворуч)

На початку червня 2023 посадовці з Полтавської обласної військової адміністрації провели екскурсію для журналістів територією модульного містечка, щоб показати, в яких умовах житимуть ті, хто втратив домівку через війну.

Місяць тому увагу журналістів більше сконцетрували на кількісному і якісному облаштувані містечка і приміщеннь. Але під час червневого престуру для журналістів територію містечка заступник голови Полтавської військової адміністрації Олексій Бруслик заявив: “Щоправда, поки невідомо, коли люди зможуть сюди вселитися — для цього, виявляється, потрібне рішення координаційного штабу при Кабінеті Міністрів».

Модульне містечко для переселенців в Полтаві

Через місяць після престуру для журналістів редакція ZARAZ.INFO 7 липня 2023 промоніторила, чи відбулось заселення переселенців в новозбудоване місце компактного проживання, як результат виявилось що- ні. Місцевий начальник містечка «Михайлович», який не захотів представиться, повідомив журналісту, що містечко поки зачинено, і коли буде заселення, він не знає. (Дивіться нижче відео). Схоже, що чиновники “від Полтави до Києва” не дуже поспішають вирішувати житлові проблеми переселенців?

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO / Що відбувається в модульному містечку для переселенців у Полтаві, яке досі не заселене 07.07.2023


Довідка: на 1,6 гектара облаштованої території (з них 5,6 тис. квадратних метрів заасфальтовано) встановлено 6 модульних будиночків, у кожному з яких — по 18 житлових кімнат, які можуть вмістити 432 особи. З 240 модулів змонтували 6 будиночків, кожен з яких складається з 40 модулів. Візуально – це гуртожиток, який складається з 18 житлових модулів-кімнат, решта – приміщення спільного користування: душові кімнаті (їх дві: чоловіча та жіноча. В кожній душовій кімнаті кілька кабінок та умивальник), кухня зі столовою, пральня, туалети (також чоловічі і жіночі), ігрова кімната, службове приміщення.

Модулі, з яких складено будиночки, — це гуманітарна допомога, надана Республікою Польща та Великою Британією. Монтувати почали з середини квітня, після того як на відведеній земельній ділянці було проведено необхідні комунікації й здійснено благоустрій. Роботи з облаштування території обійшлися в 42 мільйони гривень, їх виділили з обласного бюджету.

Найближчим часом чекаємо від чиновників заселення містечка переселенцями, звітуванням скльки і кого заселили, і запрошення журналістів на цю подію.

***

«Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network»

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Рахунок № UA383047950000026002053729142

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 304795), валюта UAH. Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473 Призначення платежу: підтримка статутної діяльності . Контакти: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *