СЛІДСТВО.ІНФО ЗАЯВИЛО, ЩО З ЇХНЬОГО МАТЕРІАЛУ ПРОСИЛИ ПРИБРАТИ ЗГАДКИ ПРО ПРОБЛЕМИ З УКРІПЛЕННЯМИ НА ХАРКІВЩИНІ

Редакція Слідства.Інфо повідомила, що з їхнього матеріалу про фортифікації на Харківщині, який був опублікований 6 червня, просили видалити всі згадки про проблеми з відсутніми чи незавершеними укріпленнями.

Про це йдеться в матеріалі “Російське ІПСО чи політичне питання: військовим забороняють говорити про фортифікації на Харківщині”.

Журналісти Слідства.Інфо поспілкувалися з військовослужбовцями трьох різних бригад Сил оборони, які стримують наступ росіян на Харківщині. Із частиною з них, йдеться в матеріалі, командування провело “виховні бесіди” та порекомендувало не обговорювати з журналістами нічого, що стосується фортифікаційних укріплень.

Один з бійців, з яким поговорили журналісти, розповів: “Сказали фортифікації не згадувати, наступ не згадувати, втрачені села не згадувати. Нічого в паблік не виносити. Ніяк не обґрунтовували. Казали тільки, що ви працюєте на руку ворогу. А фортифікаційні споруди дуже х*рові, прям дуже – доводиться облаштовувати все заново”.

Від військових журналісти дізналися про:

  • те, що випадки, коли бійцям доводилося добудовувати укріплення самостійно, непоодинокі;
  • відсутність або незавершеність укріплень;
  • скарги на якість проведених робіт.

Як зазначає Слідство.Інфо, протягом трьох днів на редакцію намагалися повпливати через цей матеріал.

“Зокрема, просили видалити всі згадки бійців про проблеми з відсутніми чи незавершеними укріпленнями. “Переконати” журналістів намагалися протягом трьох днів. Причому робили це представники різних рівнів. Деякі з них апелювали до того, що тема фортифікацій зараз – “політичне питання”, а згадка у цьому контексті конкретних підрозділів може призвести до “тиску на них згори”, – йдеться в матеріалі. 

Редакція пише, що зрештою побачити загальну картину з укріпленнями на Харківщині складно з кількох причин. Одна з них – отримати офіційно відповідь на запитання “Наскільки готова “друга лінія” оборони?” неможливо. У Силах підтримки кажуть, що така інформація може бути корисна ворогу.

“Наразі журналісти опиняються у ситуації, коли, намагаючись висвітлювати бойові дії на Харківщині, вони або повинні замовчувати питання фортифікацій (про які їм кажуть самі військові), або говорити про ці проблеми, наражаючись на заборону на роботу на цьому напрямку та створення проблем для самих військових, що стримують там російський наступ. Програють у будь-якому випадку всі. Бо проблеми залишаються, а лінія фронту сунеться не на нашу користь”, – йдеться в матеріалі. 

У коментарі Інституту масової інформації головна редакторка Слідства.Інфо Настя Станко повідомила, що повпливати на матеріал намагалися саме військові, зокрема прибрати слова героїв матеріалу про фортифікації.

imi.org.ua

Ілюстрація обкладинки – Слідство.інфо

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *